Қытай қонақтары қазақстандық әріптестерінің жұмысын жоғары бағалады.
23 Сәуір 2020
Қытай делегациясының Қарағанды облысындағы жұмысы аяқталды. Төрт күн ішінде Қытайдан келген мамандар COVID-19 науқастарына медициналық көмек көрсету, коронавирустық инфекцияның таралуының алдын алу жүйесін зерттеді.
ҚР Бас санитарлық дәрігерінің қаулысы бойынша Кеңес туралы
23 Сәуір 2020
ҚР Бас мемлекеттік санитарлық дәрігерінің қаулысын жүзеге асыру мәселелері бойынша кеңес Қарағандыда Қытай делегациясының төртінші күніндегі қорытынды оқиға болды.
COVID-19 науқастарымен Қытай тәжірибесі қарастырылды.
23 Сәуір 2020
18 сәуірде онлайн-жұмыс күні өз жалғасын тапты. Аптаның сенбі күні екеніне қарамастан, ол күні әдеттегідей жұмыстар атқарылды. Таңертең COVID-19 науқастарын күту бойынша тренинг өткізіліп, сағ. 11.00-де Қазақстан облыстары мен қалалары әкімдерінің орынбасарларымен, сондай-ақ ҚХР ұлттық және аймақтық деңгейлеріндегі коронавирустық инфекцияға қарсы іс-қимылдағы Қытай дәрігерлерінің тәжірибесін талқылау бойынша аймақтық және қалалық ауруханалардың басшыларымен кеңес басталды.
СОVID-19 науқастарына күтім жасау бойынша семинар туралы.
23 Сәуір 2020
Қытайлық делегацияның Қарағандыдағы жұмысының төртінші күні COVID-19 науқастарын күтуге арналған онлайн-тренингінен басталды. Кездесудің модераторы профессор Б. Н. Көшерова SARS_Cov-2 вирусынан туындаған респираторлық инфекциясы бар науқастарды күту мәселесі біз үшін өте жаңа екенін, сондықтан қытайлық әріптестеріміздің тәжірибесі пайдалы болатындығынатап өтті.
Клиникалық хаттама сарапшылармен талқыланды.
23 Сәуір 2020
17 сәуір күні коронавирустық инфекция бойынша ҚР Ұлттық клиникалық хаттамасы талқыланды.Кеңестің модераторы осы құжатты тікелей әзірлеушілердің бірі болып саналатын профессор Б. Н. Көшерова болды.
Бір топ қытай мамандары университеттің зертханасында болды
17 Сәуір 2020
Қарағанды ​​өңіріне іс-сапар бағдарламасына сәйкес, 17 сәуірде Қытайдан келген дәрігерлер делегациясы Қарағанды ​​медицина университетінің Молекулалық-генетикалық зертханасында болды. Бұл зертхана Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен құрылды және іргелі мен қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізеді.
Стационарды аралап, жұмыс жоспарын талқылады
17 Сәуір 2020
Қарағанды облысындағы Қытай дәрігерлері делегациясының екінші күні С. Сейфуллин көшесі бойында орналасқан проф. Мақажанов атындағы аурухана кешенінің корпустарының бірі қайта жабдықталған инфекциялық стационарды тексеруден басталды. Қытайлық әріптестер іске асырылған жобаны мақұлдап, болашақ көп бейінді жұқпалы аурулар госпиталінің жұмысына қатысты нақты кеңестер берді.
Инфекцияны басқаруды үйренеміз.
17 Сәуір 2020
15 сәуірде Қарағанды медицина университетінде бейне байланыс режимінде өткен конференция басталмас бұрын, Қытай делегациясының Қарағанды өңіріне сапары аясында клиникалық жұмыс жөніндегі проректор, профессор Көшерова Бақыт Нұрғалиқызы БАҚ өкілдерімен Қытайдан келген әріптестердің өз тәжірибесімен бөлісекендігі туралы айта кетті:
Қытайлық дәрігерлер Қарағандыдағы әріптестерімен тәжірибе алмасуда.
17 Сәуір 2020
Қарағанды облысына Мемлекет басшысы Қ. Қ. Тоқаевтың Қытай Халық Республикасының Төрағасы Си Цзиньпин мырзамен Қазақстанның Қытайдан COVID-19 жаңа коронавирустық инфекциясына қарсы күрестегі жан-жақты қолдауы туралы келісімі шеңберінде Қытайдан келген дәрігерлер делегациясы келді.
Дәрігерлер қауымдастығы ауыр науқастарды емдеуге көмектеседі
17 Сәуір 2020
16 сәуірде Қарағанды қаласында кәсіби жұмыс сапарымен Қытайдан келген дәрігерлер делегациясының қатысуымен онлайн-кеңес өтті.Қытайлық әріптестерге COVID-19 екі клиникалық жағдайы ұсынылған.