Сарыарқаның сұлу табиғатына саяхат

06 Маусым 2024

Сарыарқаның сұлу табиғатына саяхат

2024 жылдың 24 - 26 мамыры аралығында аралығында Қазақстан тарихы және әлеуметтік-саяси-пәндер кафедрасы мен тарихи өлкетану үйірмесінің мүшелерімен ауданымыздың тарихи-географиялық көрікті жерлеріне саяхат жасады. Бұл жолы біз оның қорлатын бір бұрышында – Солтүстік Балқаш өңіріндегі Қызыларай тауында тағы да болдық.

Топ құрамында «Мейіргер ісі» мамандығының 2 және 3 курс студенттері: Карина Саульян, Лев Базилев, Данил Абдигафуров, университетіміздің резиденттері Санжар Жуманбаев (2015 жылдан үйірме мүшесі), Астаналық жас дәрігерлер  – Сабит Ташенов – балалар  – инфекционисті; Асия Кадралинова – кәзіргі уақытта PhD докторанты; (2013 жылдан үйірме мүшесі), университетіміздің түлектері, сонымен қатар оқытушылар – көшпелі кездесулерімізге қатысушылар және үйірменің белсенді мүшелері:

А.С. Ламанова ұлы Аркадиймен, №1 гимназияның оқушысы Е.А. Котов (патология бөлімі) №93 гимназияның түлегі ұлы Михаилмен; Сапарға «Болашақ» академиясынан белгілі тарихшы және өлкетанушы А.У. Ілиясова, біздің үйірмемен көптен бері қызмет етіп келеді. Барлығы 17 адам – тарихты жақсы көретін және ашық ауадағы іс-шаралар.

Қызыларай тауының етегінде орналасқан Шылым ауылына келген күні Беғазының атақты тас кесенелерін аралап, Қазақстан халқының экономикасы мен мәдениетінің ерекшеліктерімен таныстық, соңғы қола дәуірі. Кешке Қонақ үйінде экскурсиялар мен өрмелеулерден кейін біз клуб жиналыстарын өткіздік.

Сонымен, үйірме мүшелері – А.С. Ламанова мен Аркадий Гауфлер наурыз айында Түркияға жасаған сапары туралы баяндама жасады. Біздің үйірменің тұрақты қатысушысы – Қарағанды ​​қаласындағы Отбасын қолдау орталығының маманы Жұлдыз Исина өз баяндамасына әсіресе жастар үшін өзекті тақырып – жас жұбайлар арасындағы ажырасудың себептерін таңдады.

Ал гастроэнтеролог дәрігер, университетіміздің түлегі, сонымен қатар үйірменің тұрақты мүшесі Сабина Ивачева қалай дұрыс тамақтану керек, қандай тағамдарға артықшылық беру керектігі туралы айтып берді.

Спикерлердің сөздері қошеметпен қарсы алынды! Баяндамашылар белсене қатысқаны үшін, сондай-ақ облысымыздың киелі жерлеріне саяхатқа қатысқаны үшін ректоры қол қойған сертификаттармен марапатталды! Бірақ сапарымыздың екінші күнінде бізге ең маңызды сынақ түсті – «Дала төбесі» – Ақсоран тауына (1565 м) шығу – бүкіл далалық Қазақстанның ең биік нүктесі, бұл бізге күндізгі жарық уақытын қажет етті! Бұл физикалық белсенділік және тік көтерілулер мен төмен түсулерден шаршауды жеңу және төзімділік сынағы - өрлеуге қатысушылар сәтті болды! Саяхаттың барлық қатысушылары облысымыздың тарихи-географиялық көрікті жерлеріне саяхатымызды белсенді түрде қолдайтын бөлім басшысы С.А. Никифорованың қолы қойылған Сертификаттарымен марапатталды!

Біздің топтағы барлық қатысушылардың айтуынша, олар киелі жерлерді зиярат етуден үлкен қуат пен қуаныш алып, бұл күндерін қызығушылықпен және пайдалы өткізді!

Тарихи-өлкетану үйірмесінің жетекшісі:  А.Б. Долгополов