31 Мамыр 2024

«Жаңа Қазақстан» тұжырымдамасының іс-шараларын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан тарихы және әлеуметтік-саяси пәндер кафедрасы ҚМУ жастармен жұмыс бөлімімен бірлесе отырып 2024 жылдың 28 мамырында «Қазақстан жастары: әлеуметтік-психологиялық ресурс мүмкіндіктері және олармен жұмыс істеу әдістері» тақырыбындағы «Жаңғыру жолы» тұрақты әдістемелік семинары өтті. Семинардың модераторлары болып С.А. Никифорова, А.С.Ламанова, О.А. Ковтун, Ю.Г. Осинцева сөз сөйледі.

Жыл сайын кездесудің географиясы кең және әр түрлі қатысушыларды қамтиды. Семинар барысында Қарағанды ​​Медицина Университеті мен А.Сағынов атындағы  Қарағанды ​​Техникалық Университетінің студенттері, «Жастар дауысы» ҚҚ, ҚХА Теміртау қаласындағы жастар қанатының, «Жастар» Ассамблеясының өкілдері арасында пікір алмасты.

Іс-шараны «Жастар ассамблеясы» РҚБ Қарағанды ​​облысы бойынша өкілдігінің басшысы, ҚМУ-нің комплаенс офицері А.Н.Урмашов ашты.

«Жастар дауысы» қорының төрағасы Смағұлов Асылан Амангелдіұлы жастардың шешім қабылдау үдерісіне қатысу рөлінің артуы, қазіргі жастардың мүмкіндіктері туралы айтып, Албания мен Қазақстанда жинақтаған тәжірибесімен бөлісті.

ҚХА Теміртау қаласындағы «Жастар ассамблеясы» Жастар қанатының жетекшісі Милена Евгеньевна Фатьянова жиналғандарға жастар қанатының немен айналысатынын және өзінің туған қаласы Теміртауда болып жатқан айтулы оқиғалармен бөлісті.

Әбілқас Сағынов атындағы  ҚарТУ  ХТОВМ-23-1 тобының студенті Ағысбай Ақылдас «Қазақстанның бәсекеге қабілетті жастарын қалыптастырудың ресурстық мүмкіндіктері» тақырыбында баяндама жасады. Ол өз баяндамасында Әбілқас Сағынов атындағы  ҚарТУ КЕАҚ басшылығының өз студенттеріне беретін мүмкіндіктерін көрсетті.

ҚМУ Стоматология мектебінің 1-008 тобының студенттері Айтжанова Саида, Ташенова Диляра «Емдеушілерге қамқорлық. Бақыт дәрігерлердің көзімен» тақырыбында дәрігердің мамандығы мен психоэмоционалдық күйі арасындағы тепе-теңдікті сақтау қаншалықты маңызды екендігі туралы баяндап берді. Мамандық қанағат пен қуаныш әкелетіні қаншалықты маңызды екендігі туралы айтты.

Vyas Hardik, Singh Bhanu Pratar, 2003 жылғы MMF тобының студенттері «Healthy Living and Sports as a Social Need for Youth» атты баяндамасында Үндістанда салауатты өмір салтын қалыптастыру тәжірибесі туралы айтты.

ҚМУ Медицина мектебінің 1-034 тобының студенттері Хуснобод Саматова, Рената Абамова, Александра Федорова студенттердің қалай оқитыны және олардың өмірінде кідірістің қандай орын алатыны туралы қызу пікірталас тудырды. Бұл оқу процесіне қалай әсер етеді және оның қандай салдары бар.

Қорытындылай келе, Қазақстан тарихы және ӘСП кафедрасының меңгерушісі С.А. Никифорова, ассистент-профессорі А.С. Ламанова Денсаулық сақтау министрлігінің «Жаңа респираторлық инфекциялардың, оның ішінде коронавирустық инфекцияның (COVID-19) таралуы жағдайында медицина қызметкерлерінің әлеуметтік-психологиялық салауаттылығы» тақырыбында Әдістемелік Нұсқауын таныстырды. Олар дәрігерлердің психоэмоционалдық жағдайына қатысты жағдайды, оның пандемиядан туындаған ерекшеліктерін айтып, өз зерттеулерінің нәтижелерімен бөлісті.

Іс-шараның барлық қатысушылары семинардың жоғары деңгейін, тәрбиелік әсері мен практикалық маңыздылығын атап өтті.

Қорытындылай келе, нәтижелер шығарылды және ҚМУ негізінде жүзеге асырылуы мүмкін практикалық ұсыныстар жасалды және одан әрі ынтымақтастықтың бағыттары мен мүмкіндіктері анықталды. Іс-шараның спикерлері, модераторлары және семинар қатысушылары сертификаттармен марапатталды.

ҚМУ Қазақстан тарихы және әлеуметтік-саяси пәндер кафедрасының оқытушылары.