Студенттік онлайн-конференция

22 Мамыр 2024

Студенттік онлайн-конференция

15 мамырда "ҚМУ" КеАҚ морфология кафедрасында "Қалыпты және патологиялық адам эмбриональдық дамуы"атты Халықаралық ғылыми студенттік онлайн-конференция өтті, іс-шараға Омбы мемлекеттік медицина университетінің, "Қарағанды медицина университеті" КеАҚ және "Тәжікстанның медициналық-әлеуметтік институты" ТБУ студенттері мен оқытушылары қатысты.

Конференция төрағасы м.ғ.д., "Омбы мемлекеттік медицина университетіндегі" ФГБОУ гистология, цитология және эмбриология кафедрасының профессоры Виктор Александрович Акулинин, тең төрайым - "ҚМУ" КеАҚ морфология кафедрасының профессоры Галина Уразовна Жанайдарова болды. Тәжікстаннан конференцияға медицина ғылымдарының кандидаты, доцент, "Тәжікстанның медициналық-әлеуметтік институты" ТБУ гистология кафедрасының меңгерушісі Сохибова Зуфнуна Назировна және емдеу факультетінің 2 және 5 курс студенттері қатысты.

Виктор Александровичтің құттықтау сөзінен кейін ОмММУ-нің гистология, цитология және эмбриология кафедрасының доценті Е. Д. Сергеева сөз алып, эмбриологияның даму тарихы мен оның қазіргі жетістіктері туралы баяндады.

Конференцияда барлығы 21 баяндама ұсынылды, 10 ауызша және 11 стендтік баяндама болды, олар қатысушылардың қызығушылығын мен ғылыми пікірталас тудырды.

"ҚМУ" КеАҚ студенттерінің ауызша баяндамаларының ішінде жарқын көрінгендері:" Көру мүшелерінің эмбриогенезі " (Ниязбек Т., 1031 топ М, ғылыми жетекшісі. Асс.проф. Берикбаева Б. Х., I орын); " Ұрықтың құрсақішілік дамуының тежелуіне электромагниттік сәулеленудің рөлі" (Калюжный И., 2024 топ, Жұмабаева Т., 2028 топ М, ғылыми жетекші проф. Жанайдарова Г. У., II орын); "Иондаушы сәулеленудің адамның эмбриональды дамуына әсері " (Жұмағалиев А., 2028 топ, Топейко В., 2024 топ М, ғылыми жетекшісі проф. Жанайдарова Г. У., II орын); "Тимустың дамуы және жасқа байланысты өзгеруі" (Айтмулдина А., Серік А., 2004 топ педиатрия ғылыми жетекшісі  ассоц.проф. Есімова р. Ж., III орын).

Стендтік баяндамалардың ішінде келесі жұмыстар атап өтілді: "Тератогендік әсерлерді гистологиялық бағалау " (Аби М., 2002 топ педиатрия, ғылыми жетекшісі. асоц.профессор Нурсейтова К. Т., I орын); "Ұрық пен баланың өсуіне қоршаған орта әсерінің әсері " (Шоханқызы А., 2002 топ педиатрия, ғылыми жетекшісі ассоц.профессор Нурсейтова К. Т., II орын); "Емдеу динамикасында безеу ауруының салдары бар науқастардағы теріні морфологиялық зерттеу" (Шарипов м., 5 топ, медицина факультеті, ғылыми жетекшісі медицина ғылымдарының кандидаты, доцент Сохибова Зуфнуна Назировна, III орын).

Конференция сәтті өтті: студенттер ғылыми әдебиеттермен жұмыс істеуде және конференцияда сөз сөйлеуде құнды тәжірибе жинады, адам эмбриологиясы бойынша ой-өрісін кеңейтті.

Халықаралық конференцияны қорытындылай келе, ОмМУ гистология, цитология және эмбриология кафедрасының профессоры Виктор Александрович Акулинин сөз сөйледі, ол Қазақстан, Омбы және Тәжікстан студенттері мен оқытушыларына іс-шараға қатысқаны үшін алғысын білдіріп, одан әрі бірлесе жұмыс жасауға үміт білдірді.

Морфология кафедрасының м.ғ.д. профессор Г.У. Жанайдарова.