Конференцияға қатысқаны үшін III дәрежелі диплом

24 Наурыз 2023

15 наурыз  Г.Н.Сперанский атындағы №9 балалар ауруханасында академик Георгий Нестерович Сперанскийдің туғанына 150 жыл толуына және Г.Н. Сперанский атындағы № 9 ,алалар қалалық клиникалық ауруханасының құрылғанына 100 жыл толуына орай студенттер мен жас ғалымдардың «СПЕРАНСКИЙ ОҚУЛАРЫ» бүкілресейлік ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті. Іс-шара гибридті форматта өткізілді. «ҚМУ» КеАҚ Педиатрия және неонатология кафедрасының 1 және 2 жылдық резиденттері «Ғылыми-зерттеу жұмыстары» және «Клиникалық жағдайлар» секцияларында неонатологияның өзекті мәселелері бойынша  8 тезис пен 2 ауызша баяндама дайындады.

«Перинаталдық гипоксиясы бар салмағы аз балалардың туу қауіп факторлары» атты алғашқы ауызша баяндама тақырыбының өзектілігі (1 курс резиденттері А.А. Өмірзақ, М.Т. Мырзағұлов) ғалымдар мен практикалық дәрігерлердің қызығушылығын тудырды. Бірінші жылдың резиденті Г.С. Бапина баяндаған «Жаңа туған нәрестедегі магистральдық тамырлардың транспозициясы: клиникалық жағдай» атты екінші ауызша баяндаманың тақырыбы пациентті диагноздан шығарылғанға дейін жүргізуді қамтыды. Уақтылы жаңа технологияларды қолдану, емдеудің оңтайлы мерзімі өмірдің бірінші аптасы болып саналады, бұл науқастың өліміне жол бермеді. Аталған жұмыстардың ғылыми жетекшісі профессор С.Т. Кизатова болды. Екі номинация  нәтижелері бойынша біздің жұмыстарымызды  3 дәрежелі дипломдармен бағалады. Соңында қатысушылар конференция ұйымдастырушыларына алғыстарын білдіріп, одан әрі ынтымақтастыққа үміт білдірді. Жеңімпаздарды, қатысушыларды құттықтаймыз және оларға жаңа жетістіктер, үлкен ғылыми және практикалық тәжірибе тілейміз!