Студенттік ғылыми үйірме өткізудің пәнаралық жолы

07 Сәуір 2014

02.04.2013 ж. Қарағанды қаласының қалалық перзентханасында №2 ішкі аурулар мен акушерлік және гинекология кафедраларының қатысуымен пәнаралық ғылыми студенттер ұйымының отырысы өткізілді. Бұл отырыста «Ұрықтың құрсақішілік дамуының тежелуі бар әйелдердің соматикалық жағдайын бағалау және қауіп факторларын болжау» атты жобасы студенттердің ғылыми жұмысының алғашқы нәтижелері баяндалды.

Жұмыс мақсаты ішкі аурулар мен акушерлік және гинекология саласындағы ғылыми білімнің интеграциясы. Жалпы медицина факультетінің студенттері, №2 ішкі аурулар кафедрасының ғылыми үйірмесінің (СҒҮ) мүшелері: М. Дарибаев 4-039 топ  және Е. Коваленко 5-039 топ отырысқа қатысушыларды Қарағанды облысында жүкті әйелдерде ұрықтың құрсақішілік тежелуінің қауіп факторын болжап, зерттелген әйел категорияларында экстрагенитальды патологияның құрылымымен таныстырды. Сонымен қатар, отырыста акушерлік және гинекология кафедрасының СҒҮ мүшелері, 6-004 топ акушер-гинеколог интерн-дәрігерлері К. Боровская  және  М. Великанова ұрықтың құрсақішілік дамуындағы тежелуін диагностикалау сұрақтары, жүктілікті жүргізу және айтылған жағдай дамығанда босандыру тактикасы туралы мәлімет беріп, зерттелген топта жүктіліктің соңы мен босандыру нәтижелеріне сараптама жасады.

Ұрықтың құрсақішілік даму тежелуімен туған балаларды зерттеу ғылыми жобаның тамаша жалғасы болатынына сенеміз. Отырыстың соңында жобаға балалар аурулары кафедрасының СҒҮ мушелерін де жобаға қатыстыру туралы ой келді. Жалғасы бар..........

№2 ішкі аурулар кафедрасы

19832