Медицина қызметкері күнімен!

24 Маусым 2022

16 маусым күні  «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ медицина қызметкерлері күнін мерекелеуге арналған салтанатты жиналыс өтті.

Дәрігер мамандығы әлемдегі ең құрметті және асыл адамдардың бірі болып саналады. Сондықтан медицина қызметкерінің күні-бұл өз кәсібін медицинамен байланыстырып, өзін адамдардың денсаулығы мен өмірін сақтауға бағыштағандарға құрмет.

Салтанатты шара «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ Басқарма Төрағасы-Ректоры А.А. Тұрмұхамбетованың құттықтау сөзімен басталды.  Әріптестерін кәсіби мерекелерімен құттықтай отырып, Анар Ақылбекқызы 2022 жылғы жұмыс қорытындысы бойынша ЖОО үздік қызметкерлерін марапаттау рәсімін өткізді.

Жоғары кәсібилігі мен адал еңбегі үшін ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің «Еңбек ардагері» медальдарымен марапатталды:

1. Абушахманова Айгүл Хамитқызы - клиникалық фармакология және дәлелді медицина кафедрасының профессоры;

2. Әбдіғожина Бақытгүл-Кәсіби денсаулық клиникасының функционалдық және ультрадыбыстық диагностика дәрігері;

3. Муржаков Каби Аканович- Медицина университеті клиникасының кардиолог дәрігері;

4. Герман Татьяна Петровна- Стоматологиялық клиниканың медбикесі.

«Денсаулық сақтау ісінің үздігі» төсбелгісімен марапатталды:

1. Дюсенова Сандугаш Болатовна-Педиатрия және неонатология кафедрасының профессоры;

2. Кенжетаева Тәттігүл Әлиқызы-Педиатрия және неонатология кафедрасының профессоры;

3. Тайжанова Дана Жұмағалиқызы-ішкі аурулар кафедрасының профессоры;

4. Қайырбекова Қарлығаш Қайырбекқызы-морфология және физиология кафедрасының ассистент-профессоры;

5. Гитенис Наталья Владимировна-морфология және физиология кафедрасының ассистент-профессоры;

6. Камышанский Евгений Константинович - Медицина университеті клиникасының патологоанатом дәрігері.

«Денсаулық сақтау ісіне қосқан үлесі үшін» төсбелгісіне (Денсаулық сақтау ісіне қосқан үлесі үшін) ие болды:

1. Тулеутаева Светлана Төлеуовна-стоматология мектебінің профессоры;

2. Омарова Шолпан Кабиденовна-неврология, психиатрия және реабилитология кафедрасының қауымдастырылған профессоры;

3. Нурсейтова Кулаш Тлеулесовна-морфология және физиология кафедрасының қауымдастырылған профессоры;

4. Дюсембаева Айнаш Ермұханқызы-жұқпалы аурулар және фтизиатрия кафедрасының ассистент-профессоры.

ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Құрмет грамоталарымен марапатталды:

1. Урмашов Александр Николаевич-комплаенс-офицер;

2. Жұмалиева Вера Александровна - онкология және сәулелік диагностика кафедрасының қауымдастырылған профессоры;

3. Кенжетаева Замира Азыевна-отбасылық медицина кафедрасының ассистенті;

4. Жұмаділова Айсұлу Солтанбекқызы-стоматология мектебінің тағылымгер-ассистенті;

5. Асанова Айгул Мажитовна – Кәсіби денсаулық клиникасының бас дәрігерінің м. а.;

6. Никитин Андрей Владимирович-стоматологиялық клиниканың тіс дәрігері;

7. Бахарева Раиса Григорьевна-Кәсіби денсаулық клиникасының рентгенолог дәрігері;

8. Погуляева Валентина Максимовна-Медицина университеті клиникасының аға мейірбикесі;

9. Оборк Любовь Германовна-комендант.

ҚР Денсаулық сақтау министрінің алғысымен:

1. Мұсабекова Сәуле Амангелдіқызы-патология кафедрасының профессоры;

2. Власова Ленин Михайловна-Фармация мектебінің профессоры;

3. Феоктистов Виталий Александрович-хирургиялық аурулар кафедрасының ассистент-профессоры;

4. Сүлейменова Айдана Мұратқызы - бас дәрігердің орынбасары;

5. Жұмағұлова Роза Орысбайқызы-стоматологиялық клиниканың рентген-зертханашысы;

6. Әбдірахманова Өскен Қанашқызы-кәсіби Денсаулық клиникасының емшара мейірбикесі.

«ҚМУ» КеАҚ мамандығы бойынша үздігі» байқауының қорытындысы бойынша номинациялар бойынша жеңімпаздар анықталды:

1. «Педиатриялық бейіндегі үздік дәрігер» - Кенжетаева Тәттігүл Әлиқызы;

2. «Терапевтикалық бейіндегі үздік дәрігер» – Бакирова Рысжан Емельевна;

3. «Үздік хирургиялық бейіндегі патологоанатом- дәрігер» -  Тусупбекова Майда Масхаповна;

4. «Үздік медбике» – Валентина Максимовна Погуляева.

Қарағанды медицина университетінің келесі қызметкерлері «Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне 30 жыл» мерекелік медальдарымен марапатталды:

1. Азаматтық қорғаныс штабының бастығы, полковник Зинин Александр Михайлович;

2. Әскери кафедраның аға оқытушысы, Ауған соғысының ардагері, медицина қызметінің полковнигі Балтынов Ғабдолла Зайданұлы;

3. Әскери кафедраның аға оқытушысы, подполковник Даулетов Сергей Баесович;

4. Әскери кафедраның әдіскер-нұсқаушысы, прапорщик Татьяна Григорьевна Дембовская.

Салтанатты кеш соңында ЖОО қызметкерлеріне Университеттің үздік орындаушылары мен би ұжымдары өз өнерлерін тарту етті. Дана Ералиева мен Ұлан Ермеков мемлекеттік және орыс тілдерінде «ҚМУ Әнұранын» жан-жақты орындады, Испан биімен және таңғажайып вальспен «Лаула» би ұжымы және «Goldenstep» би театры өз жанкүйерлерін қуантты, мақсат Сражиденовтың орындауындағы «Вальс» композициясы көрермендерге қатты ұнады. Бірақ көрермендер арасында екі нөмір үлкен табысқа ие болды: патология кафедрасының оқытушысы Жалмаханов Мұрат Шарапатұлының орындауындағы Шәмші Қалдаяқовтың «Арқалықтың ақ таңы» әні және тілдерді дамыту орталығының басшысы Марина Әбілжанқызы Маретбаеваның орындауындағы «Kimarar» түрік шлягері. Көрермендер залындағы көрермен өз әріптестерінің вокал деңгейіне таң қалды.

Салтанатты концертті Ұлан Ермековтың орындауындағы барлық медицина қызметкерлерінің «Ақ халатты адамдар» бейресми әнұраны күшті финалдық аккордпен аяқтады.

Барлық медицина қызметкерлеріне кәсіби қызметіне табыс, зор денсаулық және отбасылық амандық тілейміз!

Жастармен жұмыс бөлімі