Пайдалы білім мен дағдылар

19 Наурыз 2020

2020 жылдың 2-16 наурыз аралығында «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ-да шет тілдер кафедрасының меңгерушісі, п.ғ.к., қауымдастырылған профессор В.А. Бурмистрова «Жоғары оқу орындарында кәсіптік бағдарланған тілді оқытудың ерекшеліктері» тақырыбында мастер-класс өткізді.

Мастер-класстың 45 қатысушысы бірқатар өзекті тақырыптармен (кәсіптік бағдарланған тілді оқытудың белсенді әдістері мен ойын технологиялары; смарт-карталар және оларды оқу-тәрбие процесінде қолдану мүмкіндіктері), В.С. Аванесовтың әдістемесіне сәйкес кәсіби бағдарланған тілді оқытудағы тест формаларымен танысты), сонымен қатар, кәсіби қызметтің жаңа тәсілдерін игерді.

Осылайша, мастер-класс  төмендегілерді қамтыды:

- педагогикалық тәжірибенің презентациясы, В.А. Бурмистрова ұсынылған білім беру шеңберінде технологиялардың негізгі идеяларын қысқаша сипаттап, көрнекі үлгілерін көрсетті және аудиториямен тіл мұғалімі / оқытушының жұмысындағы мәселелер мен перспективаларды талқылады;

- имитациялық ойын, онда мастер-класс бағдарламасының авторы студенттердің орнында болған студенттермен бір уақытта екі рөлді - жаттығуларға қатысқан студенттер мен сарапшылармен бірге сабақ өткізді;

-модельдеу: мастер-класс қатысушылары маман ұсынған сабақ технологиясы тәртібінде оқу сабағының өзіндік моделін құру бойынша өзіндік жұмыстарды орындады; сол уақытта В.А. Бурмистрова кеңес беруші рөлін атқарды, аудиторияның өзіндік жұмысын ұйымдастырды, содан кейін семинардың практикалық бөлігінде құрылған авторлық құқық модельдерін талқылауға қатысты.

Мастер-класс оқытушы мен аудиторияның бірлескен қызметінің нәтижелері туралы пікірталаспен аяқталды.