Британ Кеңесінің «Оқу сапасы» атты семинары

13 Наурыз 2020

2020 жылдың 10-11 Наурызында Оксфорд университетінің білім департаментінің профессоры Майя Чанкелианианың, Гарвард университетінің (АҚШ) халықаралық білім беру саясатының магистрі және Кембридж университетінің (Ұлыбритания) Ph.D докторын шақыруымен Нұр Сұлтан қаласында «Оқытудың сапасы» атты семинар өтті. Бірінші кезеңде, осы тренингке іріктеудің бір шарты жоба идеясының зерттеу түпнұсқасын ұсыну болды. Қазақстанның әр түрлі жоғары оқу орындарынан 70 өтінім келіп түсті, тек 25 қызықты идеялар таңдалды.

Сонымен, КеАҚ «Қарағанды ​​медициналық университеті» Симуляция және білім беру технологиялары орталығының директоры Кемелова Гүлшат тренингке қатысуға сәті түскен медициналық университеттердің арасынан жалғыз өкілі болды. Оқу семинары қатысушыларының өтінімдерін қабылдаудың екінші кезеңі тренинг аяқталғаннан кейін 15 сәуірге дейін жобалық конкурсқа қатысуды жалғастыруда және 7500 фунт стерлинг көлемінде жобаны қаржыландырумен өткізіледі. Семинарға қатысушылардың ең жақсы тек екі жоба грантқа ие болады.

Бұл семинар икемді тәсіл қолданды, қатысушыларға білім мен дағдылар беріп, қатысушыларға проблемаларды анықтауға және талдауға, әрі қарайғы іс-әрекеттерін дамытуға көмектесті.

Британдық Кеңес оқытушылары мен университет басшыларына арналған үздіксіз білім беру бағдарламасын әзірледі. Ол ұзақ мерзімді серіктестік қарым-қатынас орнату және білім мен дағдыларды арттыру арқылы білім беру саласындағы нақты өзгерістерге қол жеткізу үшін, университет түлектерінің әлемдік еңбек нарығындағы әлеуетін арттыруға көмектеседі. Халықаралық білім беру жүйелеріндегі жергілікті контекстті терең түсіну адамдардың түлектердің жұмысқа қабілеттілігін арттыру мақсатында озық тәжірибе алмасуына мүмкіндік береді.

Британ Кеңесінің қызметі білім беру саясатының дамуына ықпал етеді, Қазақстанда, Арменияда, Әзірбайжанда, Грузияда, Түркияда, Украинада және Өзбекстанда тиімді білім беру жүйесін құруға көмектеседі.

Британдық Кеңес мүшелерінің үш бағыты бар:

жоғары білімдегі ағылшын тілі: жоғары білім берудегі ағылшын тілін және оқыту құралы ретінде ағылшын тілін қамтамасыз етуді жақсарту. Мақсаты - түлектерге халықаралық білім кеңістігіне қатысуға мүмкіндік беру, ғылыми-зерттеу саласында халықаралық ынтымақтастықты жолға қою.

оқыту сапасы. Бұл жоғары білім берудегі оқыту мен білім беру сапасын жақсарту және білім беру стандарттарын құру үшін маңызды.

Түлектердің жұмысқа орналасу мүмкіндіктері: студенттерге еңбек нарығы мен ХХІ ғасыр қоғамының талаптарына сәйкес келетін қажетті дағдылар жиынтығын ұсынатын жоғары білімге қол жеткізу.

Британдық Кеңес үнемі осындай тренингтер өткізіп отырады және бұл оқытушыларға білім сапасын жоғарлатуға ерекше мүмкіндік.

Г.С. Кемелова,

Симуляция және білім беру