Ұлы даланың ұлы есімдері

04 Наурыз 2020

2020 жылы 28 ақпан  күні шет тілдер кафедрасы «Рұхани Жаңғыру:болашаққа жол» бағдарламасын жүзеге асыру аясында жоғары оқу орындарының қатысуымен ұлы даланың ұлы есімдері» атты ғылыми конференция өткізді. Конференцияға жоғары оқу орындарының (ҚарМУ, «Лингва» ОҚА», ҚҚЭУ, ҚМУ КеАҚ) және колледж  студенттері (Қарағанды гуманитарлық колледжі, Қарағанды коммерциялық колледжі) мен мектеп оқушылары (№101 мектеп -лицейі, №102 мектеп –гимназиясы , №77орта мектебі НОМ) қатысты. Семинар студенттерді Қазақстан Республикасының ұлы есімдерімен, мақтаныштарымен және келешек ұрпақты әлемнің әдебиеті мен шығармашылығымен таныстыру мақсатында ұйымдастырылды.

Конференцияның басты мақсаты-оқушылардың ғылыми-зерттеу еңбектерін жандандыру, олардың назарын заманауи ғылыми проблемаларды шешуге дағдыландыру және жастардың интеллектуалды әлеуетін ашу.

Студенттер «Қазақстан білім беру жүйесіндегі ХАӘ - нің көрінісі»? «Қазақ ағартушылары шығармаларындағы рухани мұраның тәрбие аспектілері (Абай Құнанбаевтың шығармалары негіздерінде)» және «Өнер және мәдениет: кеше және бүгін», «Қазақстан мақтаныштары» атты секциялары бойынша мақалалар жазды.

Жалпы конференцияға 63 адам қатысты. 5секциялық отырыстың қорытындысы бойынша жүлделі орын алған студенттер:

1орын: Шарипова А., Татаманова З., Ильинский М., Курманбек И.,

Ханторе Б.

2орын: Батырхан Н., Буранбаева А., Аушекенов А., Алиакпаров А., Нұрлан А., Исламбек А., Нажметдинов А.

3орын: Дүйсен А., Зейнелкабденова Д., Тущанова Б., Жансерік И., Махсумова Д., Бекенова А.

Конференция материалдарының электрондық нұсқасы жинаққа енгізілген.