Жедел жәрдем-чемпион!

31 Қаңтар 2020

«Медициналық жедел жәрдем» командасы футбол бойынша өткен XXI ҚМУ чемпионатында жеңіске жетті. Финалда ҚарМТУ командасын жеңіп, МЖЖ футболшылары бірінші рет университет чемпионы атанды.

Бір қызығы, екінші турнир чемпион атағы үшін ойында дәл осы командалар кездесті. Бірақ бірінші финалда МЖЖ ойыншылары ҚарМТУ-дың шабуылшысы Данияр Иманжанов пен қақпашы Асылжан Оспановтың сенімді ойынына қарсы тұра алмады. Екінші финал медиктер үшін қатемен жұмыс істеу болды.

Футбол бойынша ҚМУ XXI чемпионатына барлығы 10 команда қатысты:

«ЖТД» (капитаны Төлегенов Ақжол), «№3 жатақхана» (капитаны Шиназбеков Жұмабек),

«Жалпы медицина» (капитаны Абдикарим Турар), «МЖЖ» (капитаны Асаинов Сакен),

«Академия» (капитаны Серикбаев Дияр), «Интернатура» (капитаны Каирбеков Алмат),

«Магистрант» (капитаны Алпысбаев Акежан),«Жалға алушылар» (капитаны Айтбаев Жаксылык), сонымен қатар біздің дәстүрлі қонақтар «ҚарМТУ» (капитаны Серіққали Құрманғазы) және   «ҚарМТУ-2» (капитаны Нурманов Нұрлыбек).

Бірінші кезеңде барлық командалар әрқайсысы 5-еуден 2 кіші топқа бөлінді. Одан кейін 1-2 орын алған командалар 1-ден 4-ке дейінгі орындарға, 5-тен 10-ға дейінгі орындарға күресті жалғастырды. Жартылай финалда СМП ойыншылары ЖТД 14:3 есебімен ойсырата жеңді, ал ҚарМТУ пенальти сериясында «ЖМ» 3:2 (негізгі уақыты 9:9) командасын жеңді. 7-8 орын үшін ҚарМТУ-2 – «№3 Жатақхана» 5:0, 5-6 орын үшін «жалға алушылар» - «магистранттар» 12:11, 3-4 орын үшін «ЖТД» - «ЖМ» 18:9 және осылайша финалда МЖЖ мен ҚарМТУ кездесті.

ХХІ чемпионаттың «алтыны» үшін болған матчта МЖЖ ойыншылары бірінші секундтан
бастап қарсыластарға белсенді түрде қысым жасай бастады, оларды қақпаға қарай итермелеп, алаңның ортасынан шығуға мүмкіндік бермеді. Жойқын шабуылда Ерсін Әбдімхамитов пен Сәкен Асайынов шабуылшыларын Ахмед Касумов, Керим Бейсенбин және Бектур Маратуулула қолдап бірлесуі нәтижелі болды. ҚарМТУ-дың қарсыластар ойнау әрекеттері Ислам Шаймұрат пен Азамат Қасымов құрамасында қорғаушылар жұбымен бейтараптандырылды. Ал қорғаушылар үлгермеген кезде, турнирдің үздік қақпашысы болып танылған қақпашы Дамир Мендығалиев көмек көрсетіп тұрды. Екінші таймда «политехшылар» 10 нөмірдің күшімен Мұхамбетжан Ғалымның ойынын бұзуға тырысты, бірақ МЖЖ ойыншыларының орындауында прессинг қарсыласудың барлық талпыныстары жоқ екені түсінікті болды. МЖЖ 10:4 айқын жеңісі және көптен күткен реванш!

Турнир қорытындысы бойынша Чемпионаттың символдық құрамасы анықталды:

Үздік қақпашы: Мендибеков Дамир (МЖЖ)

Үздік қорғаушы: Мұхамбетжан Ғалым (КарМТУ)

Үздік шабуылшы: Ахмедов Максат (ЖМ)

Үздік ойыншы: Касымов Азамат (МЖЖ)

Бұдан басқа жеке номинациялардағы үздік ойыншылар анықталды:

«Ең техникалық ойыншы»: Шиназбеков Жұмабек (№3 жатақхана)

«Ең пайдалы ойыншы»: Бапиев Абылай (Жалға алушылар)

«Үздік жауынгер»: Аманов Бекзат(КарМТУ 2)

«Маусымның ашылуы»: Маратұлы Даурен (Магистрант)

Турнирдің барлық қатысушылары МФК ҚМУ атынан естелік сыйлықтарға ие болды.

Жастармен жұмыс жөніндегі бөлім,

Физикалық денсаулық орталығы