Екіжақты ынтымақтастық мәселелері талқыланды

19 Желтоқсан 2019

18 желтоқсанда Францияның Қазақстандағы Төтенше және Өкілетті Елшісі Филипп Мартинэ Қарағанды медицина университетіне келді. Сондай-ақ, француз делегациясын ынтымақтастық жөніндегі атташе Александра Тиркюир-Менс пен "Француз Альянсы" ҚБ Қарағанды филиалының директоры Екатерина Фирсова таныстырды.

Келіссөздер барысында француз ЖОО мен Қарағанды медициналық университеті арасындағы екіжақты ынтымақтастық мәселелері талқыланды.  Қазақстандық акушерлерді Француз сарапшыларымен оқыту, биоинженерия саласындағы Франш-Комтэ инженерия жоғары институтымен ынтымақтастық, академиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында ынтымақтастық, соның ішінде Эразмус+ халықаралық кредиттік мобильділік бағдарламасы, "Абай-Верн" стипендиялық бағдарламасы аясында ынтымақтастық, француз тілі бойынша еріктіні Қарағанды медицина университетіне шақыру сияқты мәселелер қозғалды.

Жалпы, Қарағанды медицина университетінің француз ЖОО-мен ынтымақтастығы стратегиялық бағыттардың бірі болып табылады. Сонымен, ЖОО-ның стратегиялық серіктестерінің бірі Пуатье Университеті болып табылады. Осы Шарт бойынша Тараптар арасындағы ынтымақтастықтың негізгі бағыттары: кадрлар алмасу, студенттік алмасу, білім беру, зерттеулер, сондай-ақ сараптамалық зерттеулер салаларындағы ынтымақтастық, университеттік құжаттамамен алмасу, екі тараптың қызметкерлері мен студенттері үшін мәдени және мәдениетаралық іс-шаралар болып табылады. Жыл сайын білім алушылар Пуатье университетінде академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша оқуға мүмкіндігі бар. Қазіргі уақытта Пуатье университетінде 3 докторант МУК оқиды.

Сондай-ақ, 2019 жылдың 18 желтоқсанында Францияда қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді оқыту қатысушылары Француз альянсындағы елшімен кездесуге шақырылды. Кездесу кейіннен франко-Қазақстан клубын ашу мақсатында ұйымдастырылды.

Қарағанды медицина университеті Қазақстандағы Франция Елшілігіне білім беру және ғылыми-зерттеу ынтымақтастығының түрлі салаларында ұзақ ынтымақтастық пен жан-жақты қолдау көрсеткені үшін үлкен алғыс білдіреді.