Қарағанды Медициналық Университеті үздік болып табылады Қазақстандағы студенттік стартап жобалар

07 Маусым 2019

2019 жылғы 21 мамырда Қостанай қаласында ERG компаниялар тобы мен AlmaUUniversity ұйымдастырған Қазақстан-Ресей жастар форумы, EcoSystemFair & Trackathonшеңберінде өткізілді.

Студенттік кәсіпкерліктің экожүйесі кәсіпкерлік білімді дамытуға, кәсіпкерлік ахуалды жақсартуға және республиканың 4 өңірін - Қарағанды, Ақтөбе, Қостанай, Павлодар қалаларын дамытуға бағытталған жоба болып табылады.

«Студенттік кәсіпкерлік экожүйесі» жобасы 2017 жылдың наурыз айында ERG компаниясының (Еуразиялық топ) бастамасымен Алматы қаласының басқару университетімен және Қазақстандағы Тель-Авив университетінің достар қауымдастығымен серіктестікте басталды.

Әр адам өз жобасын Қазақстан Президентіне және елдің ең бай адамдарының біріне ұсына алмайды, мен өзімнің студенттеріммен мақтанамын!

Траконның қатысушылары Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевқа және мемлекет басшысының және тәжірибелі кәсіпкердің кеңес алу үшін ЕРГ Директорлар кеңесінің Төрағасы Александр Машкевичке минималды өміршең прототипін ұсынады.

Біздің университеттік жобаларымыз: «Стар» аяқ киімі - Савин Никита, Гүлназ Қуанышбаева, Ким Александра, Көмек және қолдау орталығы (Гадиза Гаджан, Дүйсенбаева Жанерке, Пак Элина, Ержанов Азат), Эко-Пооф (Коробейник Тимур, Какенов Азамат, Қонысбеков Қайырбек, Жамалбек Елнұр), «Қара Сәбін» (Ыбырай Дәулет, Нұралы Шыңғыс) ERG акционерлеріне және Форумға қатысушылардың назарына ұсынылды, сондай-ақ кәсіби ізденушілерден алға жылжу үшін практикалық көмек алды. Айта кету керек, барлық стартаптар «Студенттік кәсіпкерлік экожүйесі» жобасын іске асыру барысында әзірленді, онда біздің университет 2 жыл бойы еліміздің медициналық жоғары оқу орындарының және Қарағанды облысының жоғары оқу орындарының жалғыз қатысушысы болып табылады. Қазіргі кезде университеттегі студенттік жобалардың үйлестірушілері Александр Урмашов пен Бақыт Рысбекова.

«Үлкен идеялар лагері-2018» жеңімпаздары «Star Shoes Whitener» жобасының әзірлеушілері өз өнімдерін Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев пен ERG компаниясының Директорлар кеңесінің төрағасы Александр Машкевичке ұсынды.

Президент К.Қ. Тоқаев, жалпы медицина 4 курс студенті Никита Савинді қолдарына ұстап, оған әрі қарайғы жетістіктер мен табыстар тіледі.

А.Машкевич атап өткендей, «Студенттік кәсіпкерлік экожүйесі» жобасы - студенттердің кәсіпкерлік саласындағы білім мен дағдыларды игеруге мүмкіндік беретін ұзақмерзімді бағдарламасы:

- Біздің әрбір қадамымыз Елбасымыздың - қазақстандықтардың өмір сапасын жақсарту жөніндегі нұсқауларын орындауға бағытталған. Біз студенттерді бітіргеннен кейін жұмыс іздемеуді емес, жұмыс орындарын құруды қалаймыз. «Еуразиялық топ» жобасы - бұл өзіміздің аймақтарымыздың, бізге сенім артатындардың барлығының тұрақтылығын қамтамасыз ету мүмкіндігі.

Қазіргі уақытта Қарағанды медицина университеті студенттер арасында кәсіпкерлік ойлауды дамытуға, кәсіпкерлік саласында студенттік идеяларды және бастамаларды дамытуға және университеттің бизнес-инкубаторында қазірдің өзінде дамыған жобаларды ілгерілетуге белсенді түрде әрекет етеді.

Ассистент профессоры

Қазақстан тарихы кафедрасы