Вильнюсте erasmus + қызметкерлерінің халықаралық апталығы

23 Мамыр 2019

Вильнюс университеті 2019 жылы 13-17 мамырда Халықаралық қызметкерлер апталығын ұйымдастырды.

Іс-шараларға әлемнің 20 елінен 40-тан астам білім беру мекемелерінің қызметкерлері қатысты: Португалия, Италия, Румыния, Түркия, Германия, Ұлыбритания, Грузия, Албания, Иордания, Мьянма, Гамбия, Үндістан және т. б.

Халықаралық қызметкерлер алмасу апталығы еуропалық елдердің білім беру мекемелері арасында ERASMUS+бағдарламасы шеңберінде серіктес елдермен ынтымақтастықты кеңейту және тереңдету мақсатында өткізіледі. Бұл жолы бағдарлама интернационализация үдерісіне тартылған білім беру мекемелерінің: халықаралық бөлімдері, шетелдік студенттермен жұмыс жөніндегі бөлімдері, құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімдері, жобаларды әкімшілендіру бөлімдері, кітапхана қызметкерлеріне, сондай-ақ халықаралық қызметті үйлестіретін факультет қызметкерлеріне бағытталған.

Іс-шараға қатысушылар Вильнюс университетінде халықаралық ынтымақтастық, Халықаралық жобалық қызмет және академиялық алмасу ұйымымен танысуға, тәжірибе алмасуға және жаңа байланыстар орнатуға мүмкіндік алды.  Қарағанды медицина университетінен Халықаралық ынтымақтастық бөлімінің маманы Ерімбетова Ботагөз Сапарқызы қатысты. Кездесу барысында Измир университетінің (Түркия, Измир қ.) өкілдерімен студенттер мен оқытушылардың академиялық ұтқырлық саласындағы өзара іс-қимылы туралы келісімге қол жеткізілді.  Осындай іс-шараға қатысу, сөзсіз, өзінің кәсіби деңгейін көтеру, интернационализация саласында алдыңғы қатарлы шетелдік тәжірибені енгізу, әрі қарай ынтымақтастық үшін жаңа байланыстарды байлау және жаңа серіктестерді сатып алу үшін тамаша мүмкіндік болып табылады. Халықаралық апталықтың қатысушыларына арнап мәдени бағдарлама ұйымдастырылды: Еуропа, Азия және Солтүстік Америка елдерінің жоғары білім беру мекемелерінің қызметкерлері Вильнюс мәдени-тарихи орындарында болды.