Интерндерді оқытуда бағытталған ғылыми тәсіл

05 Наурыз 2019

Қазіргі уақытта біздің Университет зерттеу мәртебесін алуға және әлемдік университеттік рейтингтерге кіруге ұмтылған кезде оқытудағы ғылыми-бағдарланған тәсілді дамыту аса өзекті болып табылады.

Ғылыми-бағытталған оқыту (Research Based Learning) бізге, интерндерге оқытушының басшылығымен ғылыми әдебиетті талдау мен шолудың зерттеу дағдыларын меңгеруге, зерттеудің негізгі мәселелерін анықтауға, ғылыми-зерттеу қызметін жоспарлауға, деректерді дұрыс түсіндіруге және нәтижелерді таныстыруды меңгеруге мүмкіндік береді.

Білім беру бағдарламасы аясында жедел медициналық көмек кафедрасында профессор А. Р. Алпысованың жетекшілігімен 7-105, 7-106 ЖТД топ студенттері ғылыми-бағытталған оқыту бойынша сабақ өткізді: Cochrainelibrary, PubMed базасынан ғылыми мақалаларды талдау нәтижелері баяндалды, студент Г. Атамбузовтың ғылыми зерттеулер жүргізуді кезең-кезеңмен талдаумен ғылыми жұмысы (7-106ж.) таныстырылды.

Білім беру үдерісінде ғылыми-бағытталған оқыту білім алушылардың ғылыми зерттеулерінің құзыреттілігін дамытуға ықпал етеді және бітірушілердің дербес және өзіне сенімді маман болуына ықпал етеді.

Ж.Жанатайстуденті КМУ