Ал, сен флюрографиядан өттің бе?

05 Наурыз 2019

Қазақстан Медицина Жастары Ұйымы KazMSA, SCOPH комитетінің өкілдері әлеуметтік профилактиканы болмысын ашу үшін ҚМУ студенттерімен кездескен болатын.  Бұл жиналыстың басты тақырыбы туберкулез ауруы болды.

Туберкулез ауруының ең қолайсыз тұсы оның көптеген формасы кездесетіні белгілі, мысалы, өткір және созылмалы формалары. Ол, тіпті асқынып кетіп, өлім немесе мүгедектікпен аяқталуы мүмкін. Қазіргі таңда туберкулезге қарсы көптеген іс-шаралар өткізіледі. Бірақ, әлі күнге дейін кейбір балалар мен жасөспірімдерді туберкулинодиагностикадан өткізген кезде инфикацияның бары байқалады.

Туберкулездің алдын алу  шараларына халықтың денсаулығын жақсартуға арналған, сонымен қатар, инфекцияның таралуына қарсы  әр түрлі әлеуметтік, гигиеналық, дамыту шаралары жатады.

Альмира Темирхан