Қолды түсіру немесе обырмен күресу?

05 Ақпан 2019

Қоғамдық денсаулық және фармация мектебінің УСӨБК-нің СӨС секторының белсенділері академик Е.А.Бөкетов атындағы №52 ЖОББМ-де  «Онкологиялық аурулардың алдын алу және қауіп факторлары» атты тематикалық дәріс өткізіліп, бұл дәріс осы «Дүниежүзілік обырға қарсы күрес күніне» орай ұйымдастырылды. Дәрістің басты мақсаты- 10-11 сынып оқушыларының білім деңгейін арттыру мақсатында онкологиялық аурулар, оларды емдеу, қауіп төндіретін факторлар, ерте обыр ауруларының алдын алу және салауатты өмір салтын қалыптастыру сияқты жаһандық проблемалар туралы студенттерге айту.

Онкологиялық аурулардың алдын алу және оны тудыратын қауіпті факторлар туралы дәрісті жүргізген: ҚДС студенттеріСмайлова Кенжегул (3-002 топ) және Сакенова Динара (2-003 гр).

Дәріс кезінде обыр ауруының дамуының 10 факторы жайлы бейнеролик көрсетілді. Оқушылар сұрақтар қойды және оларға толық жауап алды. Келесі өткізілген викторинамызда дәріс барысында алынған мәліметтерді бекіттік. Еңбелсенділерібағалысыйлықтарменмарапатталды. Оқушылар  материалдытолығыменсіңіріп, обырауруларыжәнеоныңтүрлері, онкологиялықаурулартуралыбілімдерінтереңдетіп, олардыңалдыналужәнеемдеутуралыпайдалымәліметтералды.Қатысушыларға брошюралартаратылды.

Дәрістіұйымдастырушылар: ОрымбайӘсемгүл (1-005 топ) ФӨТ, МұхаметқұлДамир (1-002 топ) ҚДС, МухаметжановМадияр (2-003 топ) ҚДС, СидиховРасул (1-010 топ) ФӨТ, ТұрдығалиевСанжар (1-008 топ) ФӨТ.

СӨС секторының басшысы: Смайлова Кенжегул.