Erasmus + жобасының шеңберінде «Жоғары білім берудегі әлеуетті арттыру» 2 жобасы бойынша интернационализациялау стратегиясын әзірлеу бойынша тренингке қатысу. «WELCOME» - «Жаңа ЖОО қауымдастықтарымен танысу үшін ашу»

14 Желтоқсан 2018

2018 жылдың 19 қарашасы мен 23 қарашасы аралығында Халықаралық ынтымақтастық департаментінің басшысы С.Б. Қасымова, Қоғамдық денсаулық сақтау және фармация мектебінің академиялық жұмыс, ғылым және интернационалдандыру бойынша деканның орынбасары  А.М.Камарова, Халықаралық ынтымақтастық бөлімінің маманы Б.С. Еримбетова Эрасмус + бағдарламасы бойынша Каталонияның Политехникалық университетінде (Барселона, Испания) білім беруді интернационалдандырудың стратегиялық жоспарын әзірлеу бойынша тренингке қатысты.

Тренингке Қазақстан мен Қытай жоғарғы оқу орындарының өкілдері қатысты:

- Каталония политехникалық университеті (Испания).

- Қарағанды мемлекеттік медицина университеті (Қазақстан).

- Қазақ экономика, қаржы және халықаралық сауда университеті (Қазақстан).

- Нархоз университеті (Қазақстан).

- Еуразия ұлттық университеті. Л.Н. Гумилев (Қазақстан).

- Бейханг университеті (Қытай).

- Тонджи университеті (Қытай).

Оқыту кезеңінде  білім берудегі интернационалдандыруды дамыту стратегиясын құру үшін «Lego Serious Play» конструкторының әдісі пайдаланылды. Апта бойы барлық университеттер интернационалдандыру контексінде бірыңғай университеттік модель әзірледі. Тренинг соңында қатысушылар «Lego Serious Play» жобалау әдісін қолданып, жалпыға ортақ интернационалдандыру үлгісін және негізгі қызмет түрлерін ұсынды. Сондай-ақ, тренинг аясында консорциум басшылығымен жобалық кеңес өткізілді.

Тренингке ЮНЕСКО-ның академиялық директоры және Каталонияның Политехникалық университетінің жоғары білім менеджменті (менеджмент) кафедрасының меңгерушісі Винсент Фернандес Аларкон, каталония политехникалық университетінің доценті Ева Галлардо қатысты.

Еске салайық, «WELCOME» жобасы Қарағанды мемлекеттік медицина университетінде 2016 жылдың қазан айынан бастап енгізілген. Жобаның негізгі мақсаты - халықаралық бағытты нығайту және Қазақстан мен Қытайдың жоғары оқу орындарында интернационализацияны нығайту. Қосымша ақпаратты  жобаның http://www.welcomeproject.net  http://erasmus.qmu.edu.kz/?cat=7   ресми сайтынан білуге болады.