Эпидемиология және жұқпалы аурулар кафедрасының «Жұқпалы аурулар, оның ішінде балалар» мамандығының бірінші жыл дайындалушыларының Шиелі орталық аудандық ауруханасына сыртқы резидентурасы

28 Қараша 2018

Медициналық көмектің әртүрлі деңгейлерінде медициналық ұйымдардың резиденттерін ауыстыру шеңберінде 1-жыл резиденттері Ж.Н. Сәрсенбаева және П.М. Жандарбек 5.11 мен 16.11.18жж. аралығында Қызылорда облысының «Амбулаториялық - емханалық қызметпен Шиелі орталық аудандық ауруханасында» тәжірибелік қызмет көрсетті.

Алғашқы күндерден бастап резиденттер жұқпалы аурулар бөлімінің клиникалық қызметіне белсене араласты, атап айтқанда, стационардағы науқастарды жетекшілікке алып, ЖАК жағдайында амбулаторлы қабылдау жүргізді, сондай-ақ КМИС жүйесіндегі науқастардың бастапқы құжаттамасымен жұмыс жасады. Айта кету керек, Қызылорда облысының аудандық деңгейдегі медициналық ұйымдарында КМИС жүйесі жақында ғана енгізілді және ҚММУ резиденттері бұл бөлімде маңызды практикалық көмек көрсете алды.

Стационарда жұмыс істеген кезде резиденттер күнделікті таңертеңгі конференцияларға, кафедра меңгерушілердің науқастар аралауына, сондай-ақ науқастарды қадағалауға қатысты. Амбулаториялық қабылдау кезінде ұрықішілік инфекцияларға скрининг өткізді, өңірдегі эндемиялық аурулары бойынша мұрағаттық ауру тарихымен, атап айтқанда, риккетсиоздарды зерттеп, маусымдық жұқпалы ауруларды алдын алу бойынша халықпен жұмыс жасады.

Осы ауыстырудың нәтижесінде Орталық аудандық аурухананың қызметкерлерінің достық қарым-қатынасын атап өту керек, бұл өз кезегінде жас мамандарды ауылдық жерлерде жұмыс істеуге тарту үшін алғыс білдірді.

1-ші курс резиденттері Ж.Н. Сәрсенбаева және П.М. Жандарбек ҚММУ басшылығына және эпидемиология және жұқпалы аурулар кафедрасына («Жұқпалы аурулар» пәні) сыртқы резидентурадан өтуге мүмкіндік бергені үшін алғысын білдіреді.

Резиденттер:

8-001 Inf тобы