ҚММУ-нің Қазақстанның Астана қаласындағы Қытай-Франко-Қазақстандық конференциясында қатысуы

25 Қазан 2018

Қазақ айының 18 мен 19 аралығында ҚММУ-нің қызметкерлері: Интернационалдандыру бойынша директоры Марк Руис-Соррилья, Халықаралық ынтымақтастық бөлімінің бастығы С.Б. Қасымова және PhDдокторантура студенті Ю.М. Фоменко Халықаралық Био-Бизнес қызметінің (IBBS), Қазақстандағы Францияның Елшілігімен, Уханьдағы Франко-Қытайлық онкология мектебінің, Назарбаев университетінің бастамасымен InnovativeTherapeuticSolutionsforCancerandAgeingdiseases and Networking тақырыбында ұйымдастырылған Қытай-Франко-Қазақстандық конференциясында қатысқан болатын.

Аталған конференцияда ҚР денсаулық сақтау министрі Е.А. Біртанов, Француз Республикасының Қазақстан Республикасындағы Төтенше және Өкілетті Елшісі Филипп Мартинэ, Францияның: Университет Париж-юг 11 (Париж), Chem4LS (Палезо), Гюстава-Русси Институты (Париж), Инсерм (Ницца), CIPREVO (Париж), Oregon Therapeutics, Эври-Валь-д'Эссонн университеті (Париж), Life sciences (Париж), Cochin институты (Париж), PopsiCube-Fovea; Қытайдың: Huazhong ғылым және технология университеті, Қытай Ғылым Академиясы Наноғылым саласындағы озық тәжірибелер орталығы, Бейжің, Қытай Ғылым академиясының академисті, Шанхай, Фармация мектебі, Фудан университеті, 826 Жангхенг роад, Шанхай, Жаратылыстану ғылымдарының және технологиялар мектебі, Шанхай мемлекеттік университеті, Қытай дәстүрлі медицина институты, Тяньцзинь университеті өкілдері қатысты.

Конференция барысында онкологиялық аурулардың инновациялық терапевтік шешімдері, сондай-ақ, Қазақстанның жоо-ның Қытай мен Францияның жоо-мен ынтымақтастық орнату мүмкіншілігін талқылау бойынша Networking кездесулер өткізілді. ҚММУ тарапынан бірқатар кездесулер өткізіліп, конференцияның қатысушыларымен алдағы ынтымақтастық бойынша жоспары әзірленді.