Stolzalpe Ортопедия мектебі

08 Қазан 2018

Жыл сайын Австриядағы белгілі ортопедиялық клиникалардың бірі Stolzalpe «International Orthopaedic Summerschool»  халықаралық қатысуымен   практикалық семинар өткізеді.

Мен таңдаған 8 халықаралық студенттің бірі болуға және осы семинарға қатысуға лайықты болдым. Stolzalpe  ауруханасы - Австриядағы ең ірі ортопедиялық бөлімшелердің бірі болып табылады  және тізе, жамбас буындары  хирургиясында ,сондай-ақ, педиятриялық ортопедияда  өз жетістіктерімен танымал.

Мектептің бірінші аптасында жаңа туған нәрестелер үшін ортопедия, консервативті ортопедия, радиология, физикалық медицина және хип-сонография сияқты маңызды тақырыптар бойынша интерактивті лекциялар, практикалық жаттығулар өткізілді. Практикалық жаттығуларға үлгі, сылақ, остеосинтез және модел бойынша тізе арттроскопиясы енгізілді.

Келесі екі аптаның ішінде амбулаторлық бөлімде дәрігерлермен және клиниканың хирургиялық бөлімінде жұмыс істедім. Мен білек, қол, тізе және жамбас буындарының көптеген операцияларына көмектестім, көп жағдайда  бұл буындардың эндопротезін қоса алғанда.

Мен бүкіл клиниканың жоғары технологиялық жабдықтарын, атап айтқанда, операциялық бөлімшені, дәрігерлердің жоғары біліктілігін, олардың тиімділігі мен жылдамдығын осы саладағы хирургиялық араласуда және жаңа дағдылар мен білімдерді бөлісуге және үйретуге дайын екендігін атап өткім келеді.

Маған Stolzalpe клиникасының модернизацияланған клиникасында өткізген 3 апта, мені жаңадан ашылған хирург ретінде меңгеруге және тар мамандықтардың бірінде ұмытылмас тәжірибе алуға мүмкіндік берді.

Университеттің әкімшілігіне ректордың, профессор Р.С. Досмагамбетоваға осы мектепте менің қатысуым кезінде мүмкіндікті және жан-жақты көмек көрсету үшін терең алғысымды білдіремін.

И.Р. Исмаилов № 7-012 тобыныңинтерн-хирург