Тілдер күніне арналған көптілді зияткерлік ойыны.

27 Қыркүйек 2018

2018 жылдың 21 қыркүйегінде тілдер күніне орай, шет тілдер кафедрасының ПОҚ көптілді зияткерлік ойынын өткізді. 6 кезеңнен тұратын ойынға, университет мұғлімдері «Жалпы медицина» және «Фармацевтикалық өндіріс технологиясы» мамандығының бірінші курс студенттері мен мейірбикелік білім беру мектебінің оқушылары қатысты.

Көптілді ойынның бірінші айналымында әлемнің түрлі тілдеріндегі сәлемдесуімен байланысты болды. Ойынға қатысушылардың барлығы дәстүрлі «сәлем» сөзін 12 тілде табуын сұрады.

Екінші турда - блиц-сауалнама - командаларға қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде 10 сұрақ қойылды.

Үшінші айналымның аясында қатысушыларға әр түрлі халықтардың салт-дәстүрлері мен әдет-ғұрыптары саласындағы өздерінің білімдерін көрсетіп қана қоймай, сонымен қатар, олардың актерлік шеберлігін көрсету де талап етілді. Осылайша, командалар «Үйлену Той», «Масленица», «Хэллоуин» сияқты ұлттық мерекелерді көрсетті.

Төртінші кезең әлемдегі ең көп таралған жасанды тіл Эсперанто тілімен байланысты болды. Ойынға қатысушылардың назарына эсперанто тілінде 15 сөз ұсынылды, олар аударманың ықтимал нұсқасымен бірге жүрді.

Бесінші айналым - орыс мақалдары мен сөздері болды, қатысушыларға оларды суретке қарап тиістісін табу керек болды.

Қорытынды айналымында қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде шешендік шеберліктермен жарысатын капитандардың байқауы өтті.

Көптілді зияткерлік ойындардың әр кезеңі ұлттық билер, әндер, күйлермен сүйемелденді.

Ойынға қазылар алқасы ретінде ҚММУ орыс тілі кафедрасының доценті Д.В. Сизов, ҚарМТУ шетел тілдері кафедрасының оқытушысы С.Х. Алкен, сондай-ақ, ҚММУ шетел тілдері кафедрасының меңгерушісі В.А. Бурмистрова шақырылды.

Ойынның жеңімпаздары естелік сыйлықтармен марапатталды.

Мерекелік іс-шараның аяқталуы кезінде шет тілдер кафедрасының меңгерушісі В.А.Бурмистрова барлық қонақтар мен көптілді зияткерлік ойын қатысушыларына алғыс білдірді, сонымен қатар, Тілдер күнімен құттықтады.

Шет тілдер кафедрасы