Румыния Республикасының Қазақстан Республикасындағы Төтенше және өкілетті елшісі Сезар Маноле Армеанудың Қарағанды мемлекеттік медицина университетіне ресми сапары.

01 Маусым 2018

2018 жылдың 31 мамырында ҚММУ Румыния Республикасының Қазақстан Республикасындағы Елшісі Чезаре Маноле Арменанумен кездесті.

Кездесуге Елші мырзадан басқа Румыниядағы Қазақстан Елшілігінің Хатшысы Николай Павалука қатысты.

ҚММУ атынан ҚММУ ректоры профессор Р.С. Досмағамбетова, провост (бірінші проректор) ҚММУ Вайва Хендриксон, экономикалық және ұйымдастырушылық істерінің проректоры М.К. Телеуов, оқу және оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі проректоры В.П. Риклефс, клиникалық істер жөніндегі және үздіксіз кәсіби дамыту жағынан проректоры Б.Н.Көшерова, клиникалық жұмыс басшысы және жұмыспен қамту басшысы Б.К. Омарқұлов және халықаралық ынтымақтастық бөлімінің басшысы С.Б. Қасымов қарсы алды. Сондай-ақ, кездесуге, факультет декандары, оқытушылар әкімшілік-басқару қызметкерлері, және студенттер қатысты.

ҚММУ мен Румыния университеттері арасындағы ынтымақтастық 2017 жылы басталды. Сол жылдың наурыз айында ҚММУ докторанттары А.С. Ақаев, А.Б. Марченко Трансильвания университетінде Брасов қаласында ғылыми тағылымдамадан өтті. Докторанттардың ғылыми кеңесшісі - профессор Антонелла Ческа. Докторанттар 2017 жылы өз кандидаттық диссертацияларын сәтті қорғады.

ҚазМЗА студенттер ұйымы бағдарламасы аясында 2017 жылдың тамыз айынан қыркүйек айына дейін біздің университетіміз тәжірибе өту үшін Виктор Бабеш атындағы медицина және фармация университетінің бір студентін қабылдады.

2018 жылдың 19-20 наурызында ҚММУ Яск университетінен Дене шынықтыру кафедрасына 2 мұғалім келді, Беатриз Аурелия және Флорентина Ливия.

Кездесу барысында Сезар Маноле Арменану ҚММУ мұражайында болды, содан кейін университет ректоры Р.С.Досмағамбетовамен, ҚММУ проректоры Ваива Хендриксонмен, сондай-ақ елшіге ризашылығын білдірген әкімшілік, профессорлық-оқытушылар құрамы мен студенттердің өкілдерімен кездесу болды. «Румыниядағы ЖОО мен ЖОО арасындағы ынтымақтастық міндетті, табысты және жемісті болады», - деді Раушан Сұлтанқызы.

ҚММУ Елбасына біздің университетке барғаны үшін, сондай-ақ біздің елдеріміздің арасындағы ынтымақтастыққа деген терең ризашылығын білдіреді.