Естелік марафоны

22 Мамыр 2018

18 мамырда ОРМ белсенділері Халықаралық ЖИТС-тан қаза тапқандарды еске алу күніне арналған жеңіл атлетика марафонына қатысты.

Марафонды ұйымдастырушы «Қарағанды Облыстық ЖИТС-тің алдын алу және күрес жөніндегі  Орталығы» КМК болды.

ЖИТС-адамның иммунды тапшылық вирусымен шақырылатын ауру.

Вирус адамның иммундық жүйесін зақымдап, басқа ауруларға қорғанысынан айырып, өлімге әкеп соқтырады.

АИВ/ЖИТС-ке қарсы күрес  символы болып дүниежүзінде киімге тағылған қызыл лента  болды. Саябақ көлі жағасындағы жүгіруге қатысу кезінде, кеудесіне қызыл лента таққан Қарағанды студенттері вирусты тасымалдаушыларға қолдау көрсетті, сонымен қатар дүниежүзілік АИВ/ ЖИТС-тан қаза тапқандарды еске алды. Салауатты  өмір сүру салты - АИВ/ЖИТС вирусын жұқтырудан қорғанудың басты қасиеті.

А.К.Тухметов