"Project Day" жобаларын құру жөніндегі чемпионат қорытындысы

11 Мамыр 2018

Қарағанды мемлекеттік медициналық университетінде чемпионаты өтті құру жөніндегі 2018 жылғы 3 мамырда "жобасы шеңберінде экожүйе студенттік кәсіпкерлік субъектілері" жобаларды "Project Day" қатысқан жас жігіттер, кәсіпкерлік және іскерлік дағдыларын белсенді дамытуға мүдделі.

Еске сала кетейік, Қазақстанда кәсіпкерлікті дамыту орталығы мен инновацияларды қауымдастығымен бірлесіп тель-тель жоба "Студенттік кәсіпкерлік экожүйе" сатылады Management Eurasian Resources Group компаниясының қолдауымен достар Almaty University университеті (ERG). Жоба өңірлік жоғары оқу орындарының, сондай-ақ кәсіпкерлік Кәсіпкерлік өзгеруді құруға байланысты отыр. Қарағанды мемлекеттік медицина университеті сияқты Е.А.Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университеті, Инновациялық Еуразия университеті Павлодар мемлекеттік педагогикалық университеті, осы жобаның әріптесі болып, Қостанай инженерлік-экономикалық университетін. М. Дулатовтың, Рудный индустриалдық институты, Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университеті және Ақтөбе политехникалық колледжі.

Project Day - бұл әлеуметтік кәсіпкерлік жобаға қатысушылар бизнес саласындағы жобаларды құру чемпионаты немесе онда студенттер - 4 сағат бойы өз жобаларын таныстырды және игеруге және содан кейін өз жобаларын қазылар алқасының алдында құруына "экожүйе студенттік кәсіпкерлік субъектілері" жұмыс істеді.

Жобаларды енгізу және дамыту жөніндегі үйлестіруші кәсіпкерлік білім екендігін құру чемпионаты басталды, барлық қатысушыларға жүргізілетін іс-шаралар мен алқа мүшелері қысқа КГМУ Жакенова сәуле Рахимжанқызы енгізді бағамы таныстырды.

Қазылар алқасы: ERG компаниясының жетекші маманы Гүлмира Матхаликова, Қазақстан кәсіпкерлері мен қызметтерінің ассоциациясының президенті Әбілдин Ермек Төлеуұлы, ҚММУ оқу-әдістемелік жұмыстар жөніндегі проректор Риклиф Виктор Петрович, жобаның жетекшісі Данияр Бексұлтан және ҚММУ кәсіпкерлік білімін енгізу және дамыту жөніндегі үйлестіруші Жакенова Сауле Рахымжановна.

Қазылар алқасының мүшелерімен жүргізілді және танысқанға аяқталғаннан кейін тұспалдау чемпионатының бағдарламасы бойынша талдау, ұсыныс конкурс өлшемдерін менторларды командалар және олардың штаб-пәтерлерді.

Данияр Бексұлтан жобаларын әзірлеу сатысында тұрған, деді ол, сонымен қатар, мынадай өлшемдер бойынша конкурсқа қатысуға немесе өткізілген, қабылданбайды, ал бағалануы енгізілетін жобаларды:

- Шақыру. Проблеманы сипаттау, ол цифрмен және фактілер расталды.

- Іс-қимыл жоспары. Анықталған шешім әдістері проблемалар мен іс-қимыл жоспары.

- Әсер / нәтиже. Жобаның күтілетін нәтижелер әсері және қоғам.

Гүлмира Матхаликова қатысушыларға бүркылдап жүрді: "Барлықтарыңызға сәттілік тілеймін! Иә алай-түлей жеңеді!".

Содан кейін өзінің штаб-пәтерлерге 4 сағаттық болды, олардың әрқайсысы лайық ірілік көрсете алар еді, оның нәтижесі және команданың жұмысына кірісіп кетті, бірақ тек бір ғана дайын жобалар көрсетілім 11 жеңіс еді.

Чемпионаттың жеңімпазы болып кәсіпкерлік-кәсіпкерлік шешімі бойынша "командасы Eagles": Төлеген әсем, Азамат, алмас, Ермек Мөдір және Әділхан Наурызхан Дуйсехан Жаналин (барлық жігіттер студенттер 1 бағамының жалпы медицина және стоматологияға факультетінің ескерт.), презентовавшая жоба "Additional source of ENERGY" (қосымша энергия көздері туралы жоба ескерт.).

Сондай-ақ басқа да командалардың қазылар алқасы екі қатысушыдан атап өтті: Никиту Савина (3 бағамы жалпы факультетінің медицина және стоматологияға) және Айжан Маликову (2 бағамы жалпы факультетінің медицина және стоматологияға), олар команда-жеңімпазға көмек көрсетті.

Бұл жігіттер бас жүлдесін жеңіп алды, онда жобаны - лагерь BootCamp Kazakhstan - Қазақстанда ісін жаңа бастаған кәсіпкерлер үшін 56 сағаттан сверхинтенсивной жігіттердің BootCamp бірінші жолдама "режимінде де отыр және жаса" өзінің жеке бизнесін құру жөніндегі жұмыс күтеді.

AlmaU жобасының менеджері жігіттерге: «BootCamp екі нәтижеге қол жеткізуі мүмкін: сіз бересіз және сіз нәтиже алмайсыз, немесе сіз өз бизнесіңізді жасайсыз немесе өзіңізді жетілдіре аласыз!».

ҚММУ оқу-әдістемелік жұмыстар жөніндегі проректоры Риклефс Виктор Петрович іс-шараның соңында осы жобаның арқасында біз көп нәрсені өзгерте аламыз деп атап өтті.

Жобаны іске асыру және оларға өте табысты біздің университетінде оқу және еңбекқорлығы жеңімпаздарын құттықтаймыз!