Ресей, Ставрополь қаласындағы, жас ғалымдардың халықаралық конференциясы.

10 Мамыр 2018

2018 жылдың 26.04 Ресейдің  Ставрополь қаласында Ставрополь  Мемлекеттік Медицина университетінің  80 жылдығына арналған «Медицинаның  өзекті мәселелері» атты ағылшын тілінде студенттер мен жас  ғалымдардың халықаралық  конференциясы өткізілді. Конференция жұмысында Үндістан, Тайланд, Пәкістан, Шри-Ланка, Африка құрлығындағы елдерде, Ресей мен Қазақстан сияқты түрлі елдердің, жас ғалымдардың 120-дан астам жұмыстар әкелді.

ҚММУ 2-ші жыл Дана Аманова магистранты және 2-ші жыл Жандос Қойшибаев докторанты «Dynamicoflipopolysaccharide-bindingprotein (LBP) duringexperimentalintestinalobstruction» атты зерттеу баяндамасын ұсынылды. Бұл жұмыс Конференцияның қазыларымен жоғары бағаланды.

Жас ғалымдардың зерттеу жұмысы «Хирургияның өзекті мәселелері, акушерлік және гинекология» секциясында 2-ші дәрежелі дипломды жеңіп алды. Қазылар алқасы мен Конференцияның бюросы жоғары кәсібилігі, ерекшелігі мен өзектілігін осы зерттеу, сондай-ақ ғылыми аспектіде шетел тілін меңгерген атап өтті. Өз кезегінде, ҚММУ студенттердің жетістіктері үшін арнайы Конференция кубогымен марапатталды.

Ставрополь Мемлекеттік Медицина университетінің әкімшілігі ҚММУ ректорына Р.С.Досмағамбетоваға хат жолдады. Дайындық жоғары деңгейде, атап айтқанда алғысын білдірді.