Жеңіс күні

04 Мамыр 2018

«Асыға келіп жетті мамыр бізге,

Жүректердің сырын ашып мәңгілікке.

Бейбіт күнмен жарыса келіп жеткен,

Жеңіс күні тойлансын елімізде...»

Ұлы Отан соғысындағы фашистік Германиядағы Жеңіс күні біздің еліміздің тарихындағы ең маңызды күндердің бірі және ең беделді мейрамдардың бірі болып табылады. Қазақстанда мереке дәстүрлері мұқият сақталған: 9 мамыр күні Жеңіс парадын өткізу, жеңімпаздарға арналаған негізгі әндерді орындау, ұлы жеңіске арналған таспаларды тарату, бұл таспаларды ардагерлер ғана емес, жастар да Ұлы Отан соғысының есімі мен ұрпағы арасындағы байланыстың символы ретінде байлайды. Соңғы жылдардағы дәстүрлер 9 мамырда «Өлмес полк» азаматтық-патриоттық акциянсын өткізу болды, бұл бүгінгі таңда Ұлы Отан соғысы ұрпақтарының жеке жадысын сақтауға арналған халықаралық қоғамдық қозғалысқа айналды.

Ұлы Жеңіс қарсаңында біздің университеттің студенттерінің шығармашылық ұжымдарының концерттері де жақсы дәстүрге айналды. Бұл бағдарлама ардагерлерге және осы Жеңістің барлық замандастарына деген шынайы махаббатқа, шынайы, шынайы сезімге толы.

Концерт – бұл тек қана ардагерлер үшін ғана емес, біздің жарқын болашағымыз үшін өз өмірлерін сыйлаған біздің ата-бабаларымыз бен үлкен аталарымызға арналған сыйлық. Осындай байтақ жерімізде  өмір сүріп жатқанымыз үшін қайтарымсыз қарызды өтеу  - бұл біз үшін бақыт пен үлкен абырой.

Үлкен алғыс пен қайғымен біз үшін бейтаныс, бірақ жақын адамдар  еліміз үшін, бостандығымыз үшін күрескенін ұмытпайық. Олар осындай қайғы-қасіреттің бізге ешқашан болмайтындығына шын жүректен сеніп, мұндай соғыс біз үшін тек естеліктер, аңыздар, тағдырдың ауыр сабағы ретінде ғана қалады және ешқашан біздің шындыққа айналмайтынына үміттенді.

Жастармен жұмыс жөніндегі бөлім.