Жастардың маскүнемдігі әлеуметтік мәселе ретінде.

05 Сәуір 2018

ҚММУ студенттерімен тәрбие жұмысы бойынша іс-шаралар шеңберінде биохимия және патологиялық анатомия кафедралары қызметкерлері №2 жатақхана студенттері мен дөңгелек үстел өткізді. Бөлім басшыларының басшылығымен кафедра оқытушылары әңгімелесіп, тақырып бойынша интерактивті материалдарды өткізді: «Төменгі алкогольді сусындарды қолданудың салдары» және  «Жастардың маскүнемдігі әлеуметтік мәселе ретінде». Әңгімелесудің негізгі мақсаты СӨС-ді дамыту және төменгі алкогольсіз сусындардың зиянсыздығы туралы мифтерді жою болды, деген мен  «Салауатты өмір салты - ұлт денсаулығының кепілі» (Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына Жолдауы - Нұрсұлтан Назарбаевтың Жолдауы  «Қазақстан-2050» стратегиясы: мемлекеттің жаңа саяси бағыты). Жастар арасында маскүнемдіктің медициналық және әлеуметтік аспектілері белсенді талқыланды. Төменгі спирттік сусындардың адам ағзасына тигізетін әсері талқыланды: эндокриндік, жүйке, жүрек-қан тамырлары, зәр шығару, бауыр, ұйқы безі, жыныстық без, қан.

Патологиялық процестердің биохимиялық негіздері берілген, маскүнемдіктің патоанатомиялық шешімдерінің нұсқаулары ұсынылған. Сыра, алкогольсіз коктейльдер, шарап, шампан және т.б. сияқты зиянсыздық туралы мифтері жойылды, жастар арасында маскүнемдіктің статистикалық көрсеткіштері көрсетілді.

Жастардың арасында сыра ішімдік алкоголін бөлуге, сондай-ақ оның жастардың ұрпақты болу денсаулығына әсері болды.

Кеште студенттерге болашақ ұрпақтың физикалық және әлеуметтік денсаулығы туралы ашық сұрақ қойды.

Биохимия және патологиялық анатомия кафедралары студенттермен әңгімелесуді ұйымдастыруға көмектескені үшін 5001 ОМ Darshan Choundhary алғыс білдіреді.

Д.В. Коробейникова