ЖҚҚ шығару мәселесінің жұмысын ұйымдастыру

14 Наурыз 2018

Қоғамдық денсаулық сақтау және мейіргер ісі кафедрасында 02.03.2018 ж. Жеке қорғану құралдарын шығару пункті құрылды.

Жаттығулар ҚММУ қызметкерлерін ескертуге, оларды жұмыс орындарында жинауға, қызметкерлерді, студенттерді төтенше жағдайда жұмыс істеуге және азаматтық қорғаныс беру пунктісінің ЖҚҚ-н мақсатты түрде жұмыс істеуге дайындау туралы хабардар етуден басталды.

Жаттығуды ҚММУ-дың азаматтық қорғаныс штаб бастығы А.М. Зинин  қадағалап отырды.

Белгіленген уақытта ҚММУ азаматтық қорғаныс штаб бастығы А.М. Зинин беру пунктісінің жеке қорғану құралдарының дайындығын тексеруге келді

Беру пунктісінің ЖҚҚ командирі, оқытушы Ж.А. Алданова ҚММУ азаматтық қорғаныс  штаб бастығы А. М. Зининге беру пунктісінің жұмысы және ЖҚҚ- бөлімінің дайындығы туралы баяндап, тәжірибелік әрекеттерге кірісті.

Бірінші кезеңде жеке қорғану құралдарына келген тұлғаларды тіркеу және талон  беру жүргізілді.

ЖҚҚ шығару бөлімінің командирі М.К.Кенжекеева қатысушыларға газ маскасының дулыға маскасы қалай өлшенетіні туралы түсіндіріп берді.

Өлшеміне байланысты нұсқаушы Д.С. Әубакирова қажетті дулыға маскасын таңдады.

Газ маскасын дайындаудың келесі бөлімінде газ маскасына гигиеналық өңдеу жұмыстарын командир Г.В Каршалова жүргізді.

Бұдан басқа, осы бөлімнің нұсқаушысы К.Т.Тулекбаева газ маскасының дұрыс қапталуын және сөмкені көтеру, сондай-ақ газ маскасының үш деңгейі туралы түсіндірді.

Осы процедурадан кейін қызметкерлер палатка «окуривания» деп аталатын беру пунктісінің техникалық байқау бөлімшесіне жіберілді, онда газ маскасының герметикалық сиымдылығы тексерілді.

Байланыс бөлімінің командирі О.Жамантаев қамтылған бөлмені тексеру үшін тітіркендіргіштің қажетті шоғырлануы және палатканың сипаттамасы туралы түсіндірді.

Палаткада газ бүркеніштерін тексергенде, көздің тітіркенуі және күшті иістерді сезінген азаматтар палаткадан  шығып, медициналық көмек көрсету үшін алғашқы дәрігерлік көмек командирі Н.Ф Сайфулинаға жіберілді.

Оқыту процесінде азаматтық қорғанысты қалыптастыруға кіретін персоналдар өзінің функционалдық міндеттерін білуі мен игеруі, қазіргі төтенше жағдайдағы шешімдерді дұрыс шеше білу қабілетін көрсетті.

Құзыретті әрекеттер мен адам ретінде өз міндеттерін жақсы білетін:
«Мақсатына сай әрекет етеді» және «Жақсы» деп бағаланды.

БП ЖҚҚ командиріЖ.А Алданова.