Өзіңізді туберкулезден қорғаңыз

12 Наурыз 2018

24 ақпан мен 24 наурыз аралығында дүниежүзілік туберкулезге қарсы күніне орай, Қарағанды облысында туберкулез ауруын алдын ала емдеу жайында айлық өтуде. Осы қауіпті аурумен күресу үшін Қазақстанда «Өзіңізді туберкулезден қорғаңыз»  атты ұлттық бағдарлама қабылданды.

ҚММУ студенттері мен оқытушылары аурудың таралуына қарсы күреске үлес қосты. Фтизиатрия кафедрасы (кафедра меңгерушісі профессор Н.С.Тәбріз) және жастармен жұмыс жөніндегі бөліммен  бірлесіп ОӘД – нің алдындағы алаңда театрланған қойылым көрсетті. Бұл қауіпті ауруды дұрыс және ең бастысы уақтылы емделу қажеттілігі туралы заманауи түрде көрсетілуі.

Сценарий бойынша студент қыз бала уақтылы емдеу алуға немқұрай қарады, нәтижесінде ауруға шалдыққан организм, ауруды тудыратын бөшкелерді жоюшыларға организмді жою оңай болды, ал дұрыс және уақытылы таңдаған дәрі-дәрмектермен қамтамасыз етілмесе, бәрі қайғылы түрде аяқталуы мүмкін еді.

ОӘД –нің келушілері және де қасынан өтіп бара жатқан адамдар әсерлі қойылымды үлкен қызығушылықтармен тамашалады. Әрқайсысы медициналық ақ түсті футболкалармен жүргендерге алаңдап, оларға вирустарға қарсы күресте сәттілік тіледі. Емделушінің жағдайы қауіпсіз жағдайға түскенде барлық көрермендер құтқарушыларға қол шапалақтады.

Акция қатысушылары барлығы көңілді және қызықты болды деп айтты!

Тухметов А.К.

Жастармен жұмыс жөніндегі бөлімінің маманы