Порта университетіндегі академиялық мобильділік

09 Ақпан 2018

«Қоғамдықденсаулықсақтау» мамандығының 3 жылғыдокторантыЭльмираКултанова cыртқыакадемиялықмобильділікаясында 2017 жылғы 3 қарашаданбастап 2018 жылдың 31 қаңтарынадейіншетелдікғылымижетекшілермен Henrique Barros жәнеSevero Milton ПортаУниверситетініңҚоғамдықДенсаулықсақтауИнститутындағылымитәжірибеденсәттіөтті.

Бұрындокторантжетекшілеріменбіргедокторлықдиссертацияныңтақырыбыбойыншасауалнамаәзірлендіжәнеәлеуметтіксауалнаманыжүргізухаттамасықарастырылды. Тәжірибеденөтубарысындастатистикалықталдаужәнемәліметтергеинтерпретацияжүргізілді, соныменқатаринфекциялықбақылаужәне  эпидемиологиясаласындағыжетекшірецензияланған «AmericanJournalofInfectionControl» (IF-2.5). журналындағылымибасылымдардайындалды.

Сондай-ақ, зерттеудіңкелесікезеңініңжұмыстарыталқыланды, ауруханаішілікинфекциялардыалдын-алусаласынжәнеосымәселегедегенкөзқарастыақпараттандырубойыншаонлайн-сауалнамаәзірлендіжәнебекітілді. Докторантстатистикасаласындағыжаңабілімдердіигерді, R-Studio бағдарламалықжасақтамаарқылызерттеулержүргізді. Жұмыстың соңында қауымдастырылған профессор SeveroMilton докторанттың статистика, инфекциялық бақылау мен эпидемиология саласындағы зерттеу қабілеттеріне өз пікірін дайындады.

Португалияда болған мерзімімде қолдап және көмек көрсеткені үшін ҚММУ ректоры, профессор Р.С.Досмағамбетоваға, ғылыми жетекші, м.ғ.д. А.А. Тұрмұхамбетоваға және Халықаралық ынтымақтастық бөліміне алғысымды білдіремін.

HenriqueBarros және SeveroMilton ғылыми жетекшілерімнің достық және мейірімді қарым-қатынастарын атап өткім келеді, сондай-ақ Порта университетінің медицина факультетінің халықаралық кеңсесінің қызметкерлері LauraRibeiro және BrunoNevesрахмет айтқым келеді.

Э. Култанова

«Қоғамдық денсаулық сақтау» мамандығы бойынша

3 жылғы докторанты