Грант и стипендия правительства Латвии

31 Қаңтар 2018

Біз, 4-ші курс студенттері,  Латвия Үкіметі стипендиясын иеленіп, Латвияның Рига қаласында 01.09.2017 ж. - 27.01.2018 жж. академикалық ұтқырлық бағдарламасы бойынша сабак окыдық. Бұл бағдарламамен 40 мемлекеттің студенттері қатысты.

Негізгі ғимарат қаланың әдемі ауданында орналасқан. Біздің иелігімізде 24 сағаттық кітапхана және Латвияның Ұлттық кітапханасы болды. Практикалық сабақтар жоғары білікті мамандардың басшылығымен қаланың жетекші ауруханаларында өтті. Ауруханалар жарқын және кең, заманауи жабдықпен жабдықталған. Сабақтар пациенттермен тікелей байланыста және клиникалық жағдайларды талқылаумен мазмұнды түрде өткізілді. Сынақтар мен емтихандар тапсырылды. Командада жұмыс істеу өте қызықты болды, клиникалық жағдайларды талқылау пікірталас түрінде өтті.
Бос уақытымда біз ESN студенттік ұйымдастыру іс-шараларына қатысып, Латвияның тарихы және мәдениетімен танысуға мүмкіндік алдық. Латвияда оқу бізді ағылшын тілін білуді жақсартуға мүмкіндік берді және біз интеграция, өзін-өзі ұйымдастыру және өзін-өзі тану  дағдыларын игердік.
Сонымен қатар, сабақты 5 айға дейін терең және ауыртпалықсыз өту қысқа мерзім екенін атап өту керек. Осылайша, оқу жоспарындағы және бағалау ауқымындағы айырмашылық белгілі бір кедергі жасайды.

Ректор, профессор Р.С. Досмағамбетоваға, Жалпы медицина және стоматология факультетінің деканы, сондай-ақ Халықаралық ынтымақтастық департаментi қызметкерлеріне шын жүректен алғысымызды білдіреміз.