Вильнюс университетіндегі академиялық ұтқырлық, Литва.

31 Қаңтар 2018

Біз, жалпы медицина және стоматология факультетінің 4 курс студенттері Нұралиева Дина мен Рахимбекова Аида академиялық ұтқырлық аясында күзгі семестрде Еуропаның ең ежелгі және ірі оқу орындарының бірі Вильнюс университетінде (Литва) білім алдық. Оқу жүйесі «Хирургиялық аурулар», «Акушерия және гинекология» пәндерінен өтті. Университет құрамында 12 факультет, факультеттің құқығына ие 7 институт, 4 факультетаралық  білім беру және ғылым орталығы, сондай-ақ Литвадағы ең көне кітапхана, ботаникалық бақ, университет мұражайы және басқа да академиялық емес бөлімдері бар. Университет Университеттердің Утрехт желісі қауымдастығына кіреді.

Оқытудың алғашқы күндерінен бастап олар бізге жақсы назар аударды және жылы мейірімділікті көсетті. Литва халқының мәдениеті мен салт-дәстүрлерімен, қаланың көрікті жерлерімен танысу үшін арнайы ұйымдастырылған «Orientation week» бағдарлау апталығының арқасында біз жаңа білім мен мүмкіндіктердің толқынына қосылдық. Оқыту барысында оқушыларға деген көзқарас мүлдем басқа болды, олар жаттығулардың практикалық бөлігіне, пациенттермен байланысқа, операциялық бөлмелерге көмек көрсетуге және мұғалімдердің дәрістер мен пікірталастар түріндегі үлкен көлемін қамтамасыз етуге бағытталды. Осының арқасында, бұл одан әрі қызмет үшін баға жетпес тәжірибе болды.

Біз әртүрлі деңгейдегі оқыту топтарымен айналыстық, жеке кестемізге сәйкес қажетті барлық пәндерді қамту үшін Вильнюс университетінің 4-6 курс студенттерімен циклдер өттік. Оқыту тілі ағылшынша болғандықтан, Италия, Испания, Германия, Франция, Швеция, Норвегия, Түркия, Грузия, Сингапур, Корея, Жапония және т.б. әртүрлі елдердің студенттерін біріктірді. Жас әрі дамушы елдің өкілі болғандықтан, үлкен жауапкершілікті сезіну бізге білімімізді және коммуникациялық дағдыларымызды жақсартуға үлкен серпіліс берді.

Осы мүмкіндік пен қолдау үшін ҚММУ ректоры, профессор Р.С. Досмағамбетова ханымға стратегиялық даму, ғылым және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор А.А. Турмұхамбетова ханымға және Халықаралық ынтымақтастық департаменті, атап айтқанда Қасымова Сауле және Успанова Марияна ханымдарға алғысымызды білдіреміз. Вильнюс университетінің халықаралық бөліміне алғысымыз шекеіз.

Ізгі ниетпен, 4-110 ЖМ тобының студенттері Нуралиева Дина және Рахимбекова Аида