Курск Мемлекеттік Медицина Университетіне академиялық ұтқырлық бағдарламасы (ҚММУ, Ресей)

23 Қаңтар 2018

16 қыркүйек пен 11 қаңтар аралығында «Жалпы медицина» мамандығының 4-курс студенттері Курск  мемлекеттік медицина университетінде академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша оқыды. Оқыту «Хирургиялық аурулар», «Акушерия және гинекология», «Кәсіби бағытталған шет тілі » пәндерінен өтті.

Бүгінгі күні Курск мемлекеттік медицина университеті – Ресейдің ең көне және жетекші медициналық білім беру ұйымдарының бірі. Ол Черноземья облысының білім беру, ғылыми және мәдени орталығы деп есептеледі. Бүгінгі күні университетте 9 мыңға жуық студент оқиды.

Бүгінгі күні Курск мемлекеттік медицина университеті - әлемнің 48 елінің медициналық қызметкерлерінің оқытуын қамтамасыз ететін әлемдегі танымал оқу орны.

Қазіргі уақытта ҚММУ-да  Малайзия, Үндістан, Бразилия, Нигерия, Шри-Ланка, Таиланд және басқа елдерден 2500-ден астам шетелдік азаматтар оқиды. КММУ студенттерінің жалпы санындағы шетел студенттерінің саны 35% -дан асады. Шетелдік студенттердің 41,4% -ы БРИКС елдерінің азаматтары, 2,4% -ы ТМД елдерінің азаматтары, ал 28,3% - ШЫҰ-ға мүше елдердің азаматтары.

ҚММУ-да Ресей Жаратылыстану Ғылымдары Академиясының белгілі ғалымдары, оқытушылары, академиктері жұмыс атқарады. Біздің сабақтарымыз РЖҒА-ның ғалымдары мен ағартушылары, беделді дәрігерлер басшылығымен өткізілді. Олардың жауапты көшбасшылығымен бізге бірнеше рет операцияға қатысуға, клиникалық жағдайларды және пациенттерді қабылдау кезінде қатысуға сеніп тапсырды. Мұғалімдердің әрқайсысы біздің кәсіби болашағымыздың қалыптасуына үлкен үлес қосты.

Университеттің кампусында 7 оқу ғимараты және 6 жатақхана бар.

Оқу үрдісінен тыс, студенттер Курск қаласының мәдени және тарихи жерлеріне бару мүмкіндігіне ие болды.

ҚММУ студенттері халықаралық бөлімнің барлық қызметкерлеріне, деканат әкімшілігіне, Курск мемлекеттік медицина университетінің ректоры - профессор Лазаренко Виктор Анатольевичке,  «Хирургиялық аурулар», «Акушерлік және гинекология», «Кәсіби бағытталған шет тілі» кафедраларының барлық профессорлық-оқытушылар құрамына жоғары кәсіпқойлық пен құзыреттілігі үшін, кез келген сұрақтарға жауап беруге дайындығы үшін алғыс білдіреміз.

Сонымен қатар, біз ҚММУ ректоры, профессор Досмағамбетова Раушан Сұлтанқызына және Халықаралық ынтымақтастық департаментіне Курск қаласына (Ресей) бару және қызықты тәжірибе алғанымыз үшін өте ризшылығымызды білдіреміз