Менің Қазақстаным!

29 Желтоқсан 2017

22 желтоқсан күні Қарағанды мемлекеттік медицина университетінде патриоттық әндер «Менің Қазақстаным!» байқауының соңғы кезеңі өтті.

Байқаудың мақсаты - Отанға патриоттық қарым-қатынасты қалыптастыру, туған жерге, жастарды азаматтық пен патриотизм рухында тәрбиелеу; дарынды орындаушыларды анықтау және қолдау, вокалдық өнер жанрындағы орындаушылық қабілеттерін жетілдіру.Байқау «Туған жер» бағдарламасын іске асыру аясында өтті.

Қазылар алқасының мүшесінде ҚММУ әскери кафедрасының өкілдері, Қарағанды облысының Жастар ресурстық орталығының мамандары, ҚММУ вокал шеңберінің солистері болды.

Байқаудың соңғы кезеңінде, іріктеу кезеңінен өткен 7 әнші қатысты. Конкурстың ережелері бойынша, вокалдық шығармалар Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік тақырыбын көрсетуі керек болды. Орындаушылық тілі - қазақ және орыс тілдері болды.

Бұл күні Қазақстанның классика әндері болды, сондай-ақ қазіргі авторлардың шығармалары орындалды. Қатысушылар қалжыңдағанын мойындады Отан туралы ән айту, еліміз туралы әрдайым өте қызықты және құрметпелі. «Қазақстан мен үшін ең жылы әрі ерекше сөз. Мен өз елімді жақсы көремін. Отанға деген сүйіспеншілік әр түрлі болуы мүмкін. Менің отаныма деген сүйіспеншілігім авторлық әнге ауысты», деді  - конкурсқа қатысушы Кудрявцева Юлия.

Қазылар алқасының мүшелері байқаушылардың біліктілігін арттырудың жоғары деңгейін атап өтті, таңдалған композициялардың конкурстың тақырыбына сәйкес келуі және үйлесімді сәйкестендірілген сахналық көріністер туралы айтып өтті.

Конкурстың қорытындысы бойынша, I орынға бірінші курс студенті Тлеубек Меруерт, «Цвети, моя земля» Роза Рымбаеваның әнін орындады. II орын Игілік Ерқоныс и III орын - Жолдыбек Гүлназ.

Байқау жеңімпаздары дипломдармен және естелік сыйлықтармен марапатталды.

Жастармен жұмыс жөніндегі бөлім