Терроризм және діни экстремизмнің пада болуының алдын-алу

02 Қараша 2017

Дүниежүзілік қоғамда тұрақтылық жағдайлары және әлемде жалпы діни жағдай маңызды, студенттік жастарды тәуелсіз дағдыларын қалыптастыруға басты назар аудару, қиын жағдайларда екі көзқарасты шешімді, әлемдік дәстүрлі дінді радикал діни мекемелерден ажырату.

Бүгінгі күні  Қарағанды мемлекеттік медицина университетінде Терроризм және экстремизмнің алдын-алу бойынша Концепция шеңберінде 1-курс студенттерімен кездесулер және дәрістік сағаттар өткізу жоспары құрылған. Тоқсан сайын жастармен жұмыс жөніндегі бөлімі жастар саясаты сұрақтары жөніндегі, Діни істері жөніндегі облыстық басқарманың, «Қарағанды облысы» ҚММ мамандарымен, конфессияаралық мәселелерді талдау және білу орталығы», «Қарағанды облысы жастар орталығы» ҚММ, «Виктория» бүлдіргіш діни зардап шеккендерге көмек көрсету және оңалдыру орталығымен студенттік жастар арасында кездесулерді өткізеді.

Жоғарыдағы кесте-жоспардың эскремизм және терроризмнің алдын-алу бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстары шеңберінде 26-27 қазанында ҚММУ жалпы медицина және стоматология және қоғамдық денсаулық сақтау, биология және фармация студенттерімен кездесу өткізілді.

Кездесуде сөз сөйлегендер:

- Хамитов Ержан Болатұлы –Қарағанды облысы жастар саясаты сұрақтары жөніндегі басқармасының бөлім басшысы

- Тухенов Аслан Жақанұлы – ҚММ «Қарағанды облысы» мамандарымен, конфессияаралық мәселелерді талдау және білу орталығы» бөлімінің басшысы;

- Кузекбай Багыжан Ерболатулы – ҚМБ «Қарағанды облысы» мамандарымен, конфессияаралық мәселелерді талдау және білу орталығының» инспекторы;

- Ромашков Владимир Александрович – «Виктория» бүлдіргіш діни зардап шеккендерге көмек көрсету және оңалдыру орталығының психологы;

- Никифорова Светлана Андреевна – ҚММУ тәрбие жұмыстары жөніндегі кеңесінің діни экстремизмнің алдын-алу жөніндегі комиссиясының төрағасы.

Кездесу диалог форматында өтті, білім алушылар діни қарым - қатынас саласындағы өздерін қызықтырған сұрақтарына жауап ала алды.  Іс-шараға барлығы 250 астам адам қатысты.

Жастармен жұмыс жөніндегі бөлім.