Жаңа кездесулер - жаңа мүмкіндіктер!

27 Қазан 2017

2017 жылдың 18-20 қазанында Омбы қаласында әлеуметтік кәсіпкерлер  мен инвесторлардың «ИнноСиб-2017» VII Халықаралық форумы өтті.

Біз, Қарағанды ​​мемлекеттік медицина университетінің интерндеріЛитвинов Вячеслав және Ташметов Эльярбек форумға қатыса алдық.

«ИнноСиб-2017» форумы Ресей федерациясының экономикалық даму министрлігінің ұсынысы бойынша өтеді. Осы жылы – 7-рет, 6 жылда 19 мемлекеттен 4,5 мың адам форумға қатысты. Форум «ИнноСиб-2017» әлеуметтік кәсіпкерлер, мемлекеттік органдардың өкілдері, шетелдік және ресейлік сарапшылар, әлеуметтік инвесторлардың, қоғамдық ұйымдардың өкілдері үшін дәстүрлі халықаралық алаңына айналды. Форумға қатысу бізге Ресей, Қытай, Германия, Оңтүстік Африка, Белоруссия, Корея, Үндістан, Непал, Мозамбиктегі әлеуметтік кәсіпкерліктің тәжірибесімен танысуға мүмкіндік берді.

Форум бағдарламасында, әлеуметтік кәсіпкерліктегі инновациялар және әлеуметтік инвестициялар тетіктері, адам капиталын дамытудағы инновациялық экономика саласының панельдік пікірталастары болды. Онда әлеуметтік-инновациялық кәсіпкерліктің көрнекті тұлғалары және Ресей Федерациясының мемлекеттік басқару өкілдері сөз сөйледі.Бұл сайттар әлеуметтік сауданың негізгі проблемалары мен нюанстарын атап өтті.Қазақстан Республикасының заңдары мен қатысушылары ұсынған елдердің айырмашылығына қарамастан, бізге әлеуметтік салада құжаттарды басқаруды жетілдірудің әдістерін көрсетті.

Форумға қатысушы кәсіпкерлер өз жобаларын мүдделі тұлғалармен алдын ала ынтымақтастық туралы келісім-шарт жасасуға бизнес алмасу шарттары анықталды. Біз, өз кезегінде, медициналық туризм және біздің әдістеме олардың негізінде өтініш бойынша Омбы «Рассвет» оңалту орталығымен және «SKOLIOS» жеке медициналық оңалту орталығымен келісе алдық. Неміс бизнес-инкубаторының өкілдері медицина үдеткіші бөлігінде өзара ынтымақтастық туралы келісім жасасты.

Іс-шараның соңғы күні мемлекеттік органдар мен кәсіпкерлер арасында пікірталас алаңы ұйымдастырылды, мемлекеттік және бизнес құрылымдар арасында өзара іс-қимыл мәселесін атап өтті. Біз шет мемлекеттерінің өкілдері ретінде шағын сараптама комиссиясына кірдік, онда біздің елімізде бизнесті жүргізу тәжірибемізбен бөлістік.

Соңғы форум бізге айтарлықтай тәжірибе берді, әлеуметтік инновациялар саласындағы теориялық базаны кеңейтуге мүмкіндік берді, шетелдік серіктестермен жұмыс істеу мүмкіндігін ашты.

Біз ҚММУ басшылығы – ректор, профессор Р.С. Досмағамбетоваға және стратегиялық даму, ғылым және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор, профессор А.А. Тұрмұхамбетоваға осы іс-шараға қатысу мүмкіндігін бергеніне жеке алғыс айтамыз!

VI курс хирург-интерндері

В.Литвинов, Э.Ташметов