Қазақ тілінің даму тарихы

27 Қазан 2017

24 қазанда ҚММУ жастармен жұмыс бөлімімен орыс және қазақ тілі кафедраларының ұйымдастырумен латып қарпінің қолданысымен «Қазақ тілінің даму тарихы» тақырыбында  эссе конкурсы өтті. Конкурсқа 500 студенттік жұмыс қатысты.

Осы конкурс, сонымен қатар ҚММУ өткізілген «Жаңа қаріптің мүмкіндіктері» пікірсайысы және «Латынға ауысу қазақ тілінің даму факторы» дәріскер сабағы Қарағанды облысында қазақ тілінің латын тіліне ауысуын насихаттауға арналған іс-шаралар кезеңіне кіреді.

Қазақ тілі кафедрасының доценті, ф.ғ.к. С.Ж.Шахинаның сөзінше латынға ауысу – тәуелсіздіктің көрсеткіші, жаңашылдықпен жанасудың дұрыс қадамы және егемендік, ұлттық сана-сезім, қоғамға рухты шабыт беру, халықтың білім деңгейін көтеру.