Клиникалық фармакология және дәлелді медицина кафедрасындағы профессор Дэвид Вудстың мастер-классы

02 Қазан 2017

2017 жылдың 25 қыркүйегі мен 6 қазан аралығында академиялық ұтқырлық аясында клиникалық фармакология және дәлелді медицина кафедрасында Жаңа Зеландиядағы Evidence-Based Network өкілі, Жаңа Зеландияның балаларға арналған формулярының және Жаңа Зеландияның Формулярының редакциялық директоры, Фармация мектебінің профессоры, Отаго Университеті (Жаңа Зеландия), клиникалық фармацевті Дэвид Вудс фармация және клиникалық фармакология белсеңді мәселелері бойынша мастер-класс өткізуде.

Дэвид Вудс сонымен қатар Қазақстан Ұлттық Формулярының клиникалық кеңесшісі, SNOMED CT клиникалық даму жөніндегі Интернационалды жұмысшы топтың мүшесі, денсаулық және қауіпсіздік сапасын (MSEAG) бағалау жөніндегі Медициналық эксперттік топ кеңесшілер мүшесі, Фармация Кеңесінің бастамасымен құрылған Компромиссті жұмысшы топтың мүшесі, клиникалық фармация және педиаторлық дәрі-дәрмек формулярының ұдайы курсының провайдеры болып табылады.

Профессор Д.Вудстың зерттеуінің кәсіби бағыты: дәрі-дәрмек аллергиясы, клиникада қолданылатын, дәрі-дәрмектер тобына фамакобақылау, педиатриялық фармакологияда қолданылатын кеңінен таралған дәрілерді зерттеу.

Профессор Д.Вудс Қазақстанның клиникалық фамакология ассоциациясымен серіктестікте, клиникалық фармакология и фармациядан халықаралық ғылыми–тәжірбиелік конференция ұйымдастыруға және өткізге қатысады.  (Алматы, 2016ж.; Актобе, 20176ж., Астана,2017ж.)

Масскер-класс бағдарламсы дәлелді медицинаның өзекті мәселелерін қатастырады: дәрі-дәрмектің өзараәрекеті, жүкті әйелдер мен балаларға, қариялық жастағы пациентке тағайындалған дәрі-дәрмек терапиянының жағымсыз әсері, дәрі-дәрмек терапиясын индивидуализациялаудың  фамакогенетикалық аспектсі.

Профессор Дэвид Вудс клиникалық фармакология и клиникалық фармацияның өзекті мәселелері бойынша барлық мамандық резиденттеріне дәріс өткізуде.