Алғашқы таныстық

28 Сәуір 2017

«Только наука изменит мир.

Наука в широком смысле: и как расщеплять

атом, и как воспитывать людей. И взрослых тоже»

Н. М. Амосов

Біздің университетте 2017 жылдың 12 сәуірінде жас ғалымдар мен студенттердің «Ғылым және жастар әлемі: үрдістер мен жаңа көкжиектері» атты халықаралық конференциясы өтті. Біздің осындай қызықты іс-шараға қатысу үшін алғаш рет мүмкіндіғымыз болды. Бұл конференциядам мен Аяғанов Саматпен бірге №1 ішкі аурулар кафедрасы атынан шықтым. Мен «Иммунды тромбоцитопениясы бар созылмалы лимфолейкоздың бірлескен ағымындағы жағдай» ауызша баяндама жасадым және Аяғанов Самат -«Қайталанатын ағымы бар артериялды гипертензия мен созылмалы пилонефрит фонындағы жүктілік кезіндегі талдау» тақырыбын ұсынды.

Осы конференцияға қатысу үшін, мен ішкі аурулар №1 кафедрасында RBL қағидатын пайдалана  ғылыми-зерттеу жобаларын қорғау ынталандырды. Топпен және мұрағатты ақтарып жұмыс істеу бізді ғылыммен айналысуға шақырды.

Мен таңдаған гематология қызықты болып табылады. Гематология мені ішкі медицинаның цикліндегі сабақ уақытында қызықтырды. Бұл өте өзекті және үлкен ғылым. ғылыми-практикалық конференциясында маған ұсынған клиникалық жағдай клиникалық тәжірибеде өте сирек кездеседі. Бұл бірінші деңгейдегі терпияның аутоиммунды цитопениясының рефрактерлігін - кортикостериодтарды көрсетті, және әлемдегі аутоиммунды генездің кезекті тромбоцитопениясының терпиясындағы үдеріске қарамастан, қол жетілген білімдер осы пациентті емдеуде қолдануға келмеді. Самат, менің ойымша, қазіргі замандағы өзекті тақырыптардың бірі – жүктілердегі экстрагениталды ауруларды зерттеуге жүктелді. Себебі бұл патология ана өлімінің негізгі себептерінің негізгі қатарына енді, яғни 32,1% -ында себеп болады.

Мен «Клиникалық медицина (терапиялық тәсіл)» Бөлімі (терапиялық бағыт) бойынша үздік баяндама үшін диплом алдым және Самат «Е-плакат» бөлімінде дипломмен марапатталды.

Бұл жетістік жетекшіміз, тәлімгер, MD, PhD, доцент құрметті Жүсіпова Айман Мақсұтқызының көмегінсіз мүмкін емес еді. Айман Мақсұтқызы өзінің кәсіби қызметінің бойында жоғары білікті маман болып табылады, оның студенттермен жұмысының нәтижесі осыған дәлел. Осы конференциядағы біздің жетістігіміз де осы кісінің еңбегінің жемісі. Айман Мақсұтқызы бізді ақпаратты тынымсыз іздеу, өз мүмкіндіктеріміздің шексіз екендігіне үйретті. Қарағанды қ. мұрағатшысы Рахметова Аанр Манашқызына өз ісіндегі кәсіптілік пен түсіністікпен қарағаны үшін үлкен алғысымзды білдіреміз!

Ғылым біздің өткеніміз бен болашағымызды тану үшін қажет.

Ксения Остахова, 4083 топ,

Жалпы медицина және стоматология факультеті.