ПМПИ және ҚММУ арасындағы ынтымақтастықтың іске асуы туралы меморандум

26 Сәуір 2017

2017 жылдың 27 наурыз бен 7 сәуір аралығында Павлодар мемлекеттік педагогикалық институтындағы (ПМПИ) академиялық ұтқырлық шеңберінде ҚММУ-дың молекулярлық биология және медициналық генетика кафедрасының  оқытушылары Б.Б. Рахимов және А.А. Кельмялене жалпы биология кафедрасының студенттері үшін ағылшын тілінде молекулалық биология курсын өткізді.

Жұмыс барысында ағылшын тілінде дәрістер оқытылды, оқытудың белсенді әдістері пайдаланылатын тәжірибелік сабақтар және генетикалық талдау мен полимеразды тізбекті реакциялардың (ПТР) заманауи әдістерін қолданылатын зертханалық жұмыстар өткізілді.

Павлодар мемлекеттік педагогикалық институтында 30 наурызда биоценология  және экологиялық зерттеулер ғылыми орталығында «Көптілдік аясында жаратылыстану пәндерін оқытудың инновациялық әдістері» атты ғылыми-әдістемелік семинар өтті. Семинар бағдарламасы Қарағанды мемлекеттік медицина университетінің химия ғылымының кандидаттары , қызметкерлері Б.Б. Рахимова және А.А. Кельмялене өткізген интерактивті дәрістер, мастер-класс, таныстырылымдарды қамтыды.

Семинар жұмысына Павлодар және Астана жоғары оқу орындарының (ПМПИ, Павлодар мемлекеттік университетінің. С. Торайғыров, Еуразия ұлттық университеті Гумилев) оқытушылары ,колледж оқытушылары, Павлодар облысының мектеп оқытушылары , Павлодар мемлекеттік педагогикалық институтының жоғары курс студенттері қатысты.

Б.Б. Рахимова және А.А. Кельмялененің келуі ПМПИ мен ҚММУ-дың ынтымақтастығы туралы Меморандумының сәтті іске асуының тағы бір дәлелі.

Меморандумға сәйкес және академиялық ұтқырлық  бағдарламасын іске асыру мақсатында «Биология» мамандығының 2-курс студенттері А. Тазиева и Р. Малышенко қазіргі уақытта семестр бойы ҚММУ-дың молекулалық биология және генетика кафедрасында оқып жатыр. Қызметкерлер жұмыс аяқталған соң  Павлодар облысының мұражайын тамашалап келді, Павлодардың заманауи және ежелгі табиғатымен танысуға мүмкіндік болды.