Барселона қаласының Жоғарғы менеджмент мектебіндегі ҚММУ магистранттарының академиялық ұтқырлығы

04 Сәуір 2017

2016 жылдың 14 қарашасынан бастап 2017 жылдың14 наурызы аралығында ҚММУ магистранттары Шерьязданова Динара және Меерманова Инеш  Қазақстан Республикасының Ғылым және Білім Министрлігініңакадемиялықұтқырлығы шеңберінде Graduate School of Management in Barcelona  оқудан өтті.

Курс "Hospital Management" деп аталдыжәне денсаулық сақтау ұйымдары саласындағы технологияларды зерттеуге арналды: денсаулық сақтау ұйымындағыменеджмент, ғылыми-зерттеулер әдістемесі, ғылыми хат және таныстырылым, халықаралық менеджмент дағдылары, қызметкерлерді басқару.

Оқу уақытындамедициналық мекемелердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясы, LEAN менеджменті, басқару тәуекелдері, көрсеткіштердің теңдестірілген жүйесі (Balance scorecard), білім менеджменті сияқты денсаулық сақтауды басқару сұрақтарында бірегей білім алынды.

Біз тәжірибе  жүзінде CIMA госпиталінде тәжірибеден өту барысында Испания Корольдігінің ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің ерекшеліктерімен таныстық, денсаулық сақтау жүйесінде олардың медициналық сақтандыруды ұйымдастыру тәжірибесі пайдалы болды.

Біз алған білім мен дағдыларды одан әрі тәжірибеде, зерттеу және оқытушылық қызметте қолданбақпыз.

2-жыл магистранттары Шерьязданова Динара, Меерманова Инеш