11 Наурыз 2017

2017 жылдың 7 ақпанында профессор М.М.Тусупбекованың басқаруымен осы пәнде білім алып жатқан студенттерімен патологиялық анатомия және сот медицинасы кафедрасының қызметкерлері сұхбат өткізді. Сұхбат барысында 2017 жылыдың 25 қаңтарындағы мемлекет басшысы Нұрсұлтан Назарбаевтың ұсынған Қазақстан халқына жолдауының негізгі конституциялық реформаларының өкілеттігін билік тармақтары арасында қайта бөлу бағдарламасының негізгі ережелерін кафедра қызметкерлері студенттерге түсіндірді.

Өз сөзінде кафедра доценті С.А. Мусабекова мемлекет басшысының арнайы жолдауында қойылған негізгі тапсырмаларды қысқаша түсіндіріп кетті, сонымен қатар бұл тапсырмаларды жүзеге асырудағы Қазақстан Республикасы Үкіметі қызметінің негізгі бағыттары талқыланды. Баяндамада Президент үшін басымды бағыттыр атап өтілді – бұл стратегиялық функциялар, билік тармақтары арасындағы қарым-қатынастардағы жоғарғы арбитордың  рөлі,  сыртқы саясатқа шоғырлану, ұлттық қауіпсіздік және елдің қорғаныс қабілеті. Сонымен, үкіметке оның құрамына кірмейтін орталық атқарушы ұйымдардың қызметін тоқтату, құрастыру құқығы мен мемлекеттік бағдарламаларды бекіту бойынша қызметтерін беру ұсынылды.  Үкімет осы аймақтағы шешім бойынша толық жауапкершілікті өз мойынына алады, жергілікті орындаушы билікке қатысты Парламенттің әсерін күшейтетін қажетті өкілеттіктерді орындаушы мемлекеттік ұйымдар мен оның жетекшілерінің жауапкершіліктерін жоғарылатады деп күтілуде.

Сұхбатқа қатысушылар мемлекеттің бұрын соңды болмаған ашықтығын халықпен Қазақстан Республикасының Конституциясына ұсынылған түзетулер жайында және конституциялық реформа аясындағы Президентпен қойылған  тапсырмалардың жүзеге асуы біздің мемлекетіміздің   әл-ауқатын жақсартуға мүмкіндік беретіндігін  талқылады.

Сұхбаттасу барысында студенттер билік тармақтары арасында қайта бөлу бойынша сұрақтар қойылды. Кездесу барысында қойылған барлық сұрақтарға жауаптар алынды.