Универсиада 2017

20 Қаңтар 2017

29 қаңтардан 8 ақпан аралығында Алматы қаласында XXVIII Дүниежүзілік қысқы Универсиадасы өтеді.

Универсиада – бұл Олимпиадалық ойындардың ресми мойындаған студенттік «аналог».  Жарысқа қатысуға 17-ден 28 жас аралығындағы жоғары оқу орындарының түлектері және аспиранттары, студенттері жіберіледі.

Қазақстан бұрынғы КСРО елдерінің арасында қысқы Универсиаданы ең бірінші болып өткізуде. Универсиадаға біздің спортшыларымыздың қатысу өтілі 1993 жылдан бастап саналады.

Қарағанды мемлекеттік медицина университетіне «Алау эстафетасы» салтанатына қатысуға студенттерін делегат ретінде жіберу зор абырой. Қарағанды облысынан шырақ ұстаушылар құрамына енгендер:

Абай Мақсат Абайұлы (5-025 ЖМ);

Киреев Дмитрий Евгеньевич (6-035 ЖМ);

Сарсембай Аблайхан Манатұлы (5-026 ЖМ);

Сарсенбаев Қасым Қуандықұлы (6-030 ЖМ);

Тулеев Айдар Ерғалиұлы (5-006 ЖМ).

Шырақ ұстаушы топтарының қатысушыларынан басқа, ерікті ретінде ойынға ҚММУ үздік 20 студенті қатысады.