29 қазан – Дүниежүзілік инсультке қарсы күрес күні.

02 Қараша 2016

Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйғарымымен 29 қазан «Дуниежүзілік инсультке қарсы күні» деп аталды.

Инсульт – мидың белгілі бір бөлігінде қанайналым бұзылып, нәтижесінде ағзаның қызметі зардап шегеді. Статистика бойынша, әр жылы 15 млн. жуық адам инсультке ұшырайды, ал оның ішіндегі 3-5млн. қаза табады.

Халықтың xабардарлығын арттыру мақсатында “Самрұқ” СР байланыс және ақпарат миністрлігі ЖҚЖБ маманы А.А.Мамбетова қолдауымен бірнеше іс-шаралар өткізілді.

А. Неталиева мен Н.Мустафина қала тұрғындары ішінде әлеуметтік сауалнама өткізді.Әлеуметтік сауалнама нәтижесі бойынша, 75 пайыз қала тұрғындары бұл ауру туралы мүлде xабарландырылмағандығы белгілі болды.

Халықтың xабардарлығын арттыру, министрліктің белсенділерімен бейнеролик дайындалды. Бейнеролик университеттің ТВ-арнасы арқылы таратылды. Әлеуметтік желілерде ақпараттық кітапшалар жарияланды.

Студенттердің xабарландыру мақсатымен, ҚММУ-де “Инсульт – чума 21 века” зияткерлік ойын өткізілді.Ойынның нәтижесінде”Братство Асклепия”тобы жеңіске жетті.”White coats” тобы 2 орын алды.”Реаниматология”-3 орын,ал “Пентада” тобы 4 орынға қол жеткізді.

Іс-шараның аяғында ойынның барлық қатысушылары мадақтама және алғыс xаттармен марапатталды.

А. Саханова

Байланыс және ақпарат миністрлігі

Қазақ тіліне аударған Маннапова М.А.