Жас ғалымдар мен студенттердің «Ғылым әлемі және жастар: дамудың жаңа жолдары» атты халықаралық конференциясы.

17 Мамыр 2016

2016 жылдың 12 сәуірінде университеттіміздің қабырғасында Қазақстан Республикасының Ғылым күніне орайластырылған «Ғылым әлемі және жастар:  дамудың жаңа жолдары» атты жас ғалымдар мен студенттердің халықаралық конференциясы болып өтті.

Конференцияның мақсаты-жас ғалымдар мен студенттердің ғылыми жетістіктері туралы жұртшылықты хабардар ету,  медицина және денсаулық сақтаудың өзекті мәселелерін кеңінен талқылау болды .

Көптеген жылдардан бері алғаш рет Қазақстан Республикасынан және шет елдерден 200 астам қатысушы конференцияға қатысты.

Конференция жұмысының негізгі бағыттары :

1. Қоғамдық денсаулық сақтау және гигиена

2. Клиникалық медицина

3. Зертханалық және молекулярлық медицина.

Конференцияға қатысушылардың тіркеуі сағат 9:00-де басталды , қатысушылардың көпшілігі «Клиникалық медицина» секциясына жазылғанын айта кету керек.

Тіркеу соңы Пленарлық отырыстың басталуын білдірді, мұнда
ғылыми жұмыс жөніндегі проректор Тұрмұхамбетова Анар Ақылбекқызы  сөз сөйледі. Кездесу барысында көптеген дәрістер өткізілді, солардың бірі -Германия профессоры UlrichBitz  баяндамасы -  «Molecular diagnostic sinacute myeloid leukemia for determination of prognosis , treatment strategy and relapse ».

Осы конференцияның шеңберінде сағат 12.00-де  ҚММУ Студенттік ғылыми үйірмелер байқауының қорытынды кезеңі өткізілді, мұнда әр кафедра комиссия алдында өз жетістіктерін ұсынды.

Нәтижесінде , «ҚММУ Үздік студенттік ғылыми үйірмесі» байқауының жеңімпаздары анықталды:

І орын - Микробиология кафедрасы

II орын – Балалар жасындағы стоматология және хирургиялық стоматология кафедрасы

III орын - Молекулярлық биология және медициналық генетика кафедрасы.

Сағат 14.00-деҚММУ Ғылыми, конференциясының негізгі бөлігі басталды, секциялық отырыс барысында баяндамашылар сөз сөйлеп, соңы пікірталасқа ұласты.

Секциялық кездесулер соңында , сағат 17.00-де  баяндамашылар ішінде ең үздік жұмыс иегерлері анықталды:

ЖАС ҒАЛЫМДАР СЕКЦИЯСЫ

«Қоғамдық денсаулық сақтау және гигиена»

Б. А. Апсаликов,

З. А. Манамбаева,

А. Р. Абылченова,

Д. К. Алдынгуров

(ММУ, Семей, Қазақстан)

ЖАС ҒАЛЫМДАР СЕКЦИЯСЫ

«МЕДИЦИНА»

Н. Төлеген,

М. А. Кудайбергенова

(АБҰҒО, Астана, Қазақстан)

1- СЕКЦИЯ

«ҚОҒАМДЫҚ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ ЖӘНЕ ЖАЛПЫ ГИГИЕНА»

А. Е. Жумабаева, А. Ш. Саханова,

А. Б. Айдарова,Б. Д. Айдарова,

Т. А. Крамченинова

2- СЕКЦИЯ

Т. Т. Аманжол

3- СЕКЦИЯ

К. В. Прошкина

4 - СЕКЦИЯ

К. Наурзбаева, З. Мамаева

5 - СЕКЦИЯ

«КЛИНИКАЛЫҚ МЕДИЦИНА (ХИРУРГИЯЛЫҚ ЖӘНЕ АКУШЕРИЯЛЫҚ-ГИНЕКОЛОГИЯЛЫҚ БАҒЫТ)»

А. С. Ашуров, А. И. Джаборов,

С. З. Зардаков, С. Х. Факеров

(ТММУ, Душанбе, Тәжікстан)

6 - СЕКЦИЯ

«КЛИНИКАЛЫҚ МЕДИЦИНА (ХИРУРГИЯЛЫҚ ЖӘНЕ АКУШЕРИЯЛЫҚ-ГИНЕКОЛОГИЯЛЫҚ БАҒЫТ)»

Э.Р. Ташметов. Литвинов В.И.

7- СЕКЦИЯ

«МОЛЕКУЛЯРЛЫҚ БИОЛОГИЯ, ГИСТОЛОГИЯ»

М. Мергазина, Е. Қабықай

8 - СЕКЦИЯ

«ФАРМАЦИЯ»

E. S. Belova, M. Kudinov.

9- СЕКЦИЯ

«ГУМАНИТАРЛЫҚ ҒЫЛЫМДАР»

Т. К. Саматов

ПОСТЕРЛІК СЕКЦИЯ (е-Poster)

Н. Н. Ватулина

(ҚММУ, Қарағанды, Қазақстан)

Барлық студенттер мен ғалымдар «Ғылым әлемі және жастар:  дамудың жаңа жолдары»  халықаралық конференциясынақатысқаны үшін сертификаттармен марапатталды.

Конференция барысында қатысушылар шет елдерінің және Қазақстан Республикасының өзге ЖОО мен ұйымдарынан келген әріптестерімен араласу мүмкіндігіне ие болып, ары қарайғы ынтымақтастық келешегі белгіленді.

ЖҒжәнеСК