«Акушерлік және гинекология» мамандығы бойынша резидентура болашақ түлектерімен жұмыс берушілердің кездесуі

16 Ақпан 2016

10 ақпанда 2016 жылы Қарағанды мемлекеттік медициналық университетінде жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша «Акушерлік және гинекология» мамандығы бойынша резидентура болашақ түлектері мен жұмыс берушілермен кездесу өтті.

Кездесу аясында Қарағанды облысының медициналық ұйымдары өкілдері қатысты: Мазитов Урал Сафиуллович (ОДСБ Ұлытау ауданының «Орталық аудандық ауруханасы» КМК директоры), Есімсейіт Гулнар Делдешқызы (ОДСБ «Теміртау қаласының №1 Емханасы» КМК директоры), Пак Ирина Владимировна («Облыстық перинаталдық орталығы» КМК басшының орынбасары) және Кочетова Елена Сергеевна (ОДСБ «Теміртау қаласының перзентханасы» КМК кадр қызметінің аға инспектор).

Қатысушыларға алғысымен ҚММУ клиникалық жұмыс және ҮКД Көшерова Бақыт Нұрғалиқызы сөз сөйледі, ол болашақ мамандықты дұрыс таңдау маңыздылығын атап өтті, жиналғандардың "Акушерлік және гинекология" мамандығы резидентура бойынша түлектерінің 2016, 2017, 2018 жылдардағы санымен таныстырды. Сөз соңында сөйлеу жұмыс берушілерге ұсынылды.

КМК «Ұлытау ауданының орталық аудандық ауруханасы» ОДС директоры Мазитов Урал Сафиуллович түлектерді көрікті және тарихи жерлермен таныстырды. Қажеттілігіне байланысты, екі акушер-гинеколог өзінің ауданына жұмысқа орналасуына шақырылды, кепілдік бере отырып, табысты жұмыс істеу үшін жас мамандарға барлық жағдай жасау, соның ішінде ұсына тұрғын үй отырып, қаржылық мемлекеттік қолдау көрсету (көтерме) қарастырылғанын атап кетті. Урал Сафиуллович, қатысушылардың қызығушылығын тудырды, мамандар қажеттілігі мен жұмыс жағдайлары туралы сұрақтар қойылды.

Кездесуде «Теміртау қаласының №1 Емханасы» КМК директоры Гулнар Делдешкызы жас мамандарға тұрғын үй түріндегі қызметтік пәтер, жатақханадан бөлме, емхана үшін үстеме ақы төлеу, коммуналдық төлемдерді беру және көтерме көмек көрсетілгені туралы айтты.

«Облыстық перинаталдық орталығы» ОДСБ КМК басшының орынбасары Ирина Владимировна өзінің жылы лебізімен тыңдармандар аудиториясын бөлеп алды. «Облыстық перинаталдық орталығы» КМК үшінші деңгейлі перинаталдық көмекті ұсынушы болып табылатынын айтты, 7 акушер – гинекологтың қажет екенін мәлімдеді.

Қатысушылар бос лауазымдар, қосымша жеңілдіктер туралы қажетті ақпаратты алды және медициналық ұйымдардың өкілдеріне сұрақтарын қойды.

Кездесу соңында клиникалық жұмыс және түлектерді жұмысқа орналастыру бөлімінің бастығы Омарқұлов Бауыржан Кәденұлы барлық қатысқандарға одан әрі медициналық ұйымдармен алғыс айтып, ынтымақтастыққа дайын екендігін білдірді.

Клиникалық жұмыс және түлектерді

жұмысқа орналастыру бөлімі