Госпитальға дейінгі кезеңдегі қан айналымы органдары ауруларының кезіндегі диагностиканың инновациялық әдістері және кідіріссіз көмек көрсету

13 Наурыз 2015

Карағанды облысы жедел медициналық көмек көрсету  станциясының  базасында 2 – 6 Наурыз  аралығында №1 жедел және шұғыл медициналық  көмек көрсету кафедрасы "Госпитальға дейінгі кезеңдегі айналым органдары ауруларының кезіндегі диагностиканың инновациялық әдістері және кідіріссіз көмек көрсету" тақырыбы жөнінде мастер-класс өткізді.

Мастер-кластың өткізу мақсаты - диагностикалық инновационды методикамен жүрек-қантамыр жүйесімен ауырған  науқастарға ауруханаға жатқызғанға дейінгі жедел көмек көрсету әдісі.

Оқытуды  бастамас бұрын, қойылған мақсаттар, оның ішінде қазіргі кездегі этиологиясы, патогенезі, жіктелуі, клиникасы және жедел жәрдем дәрігерлерінің жиі кездесетін жүрек-қантамыр жүйе патологиясы жағдайлар кезіндегі шұғыл көмек көрсетуі, сонымен қоса тыңдаушыларға негізгі шұғыл көмек көрсету шараларын оқыту мастер-класс  соңында соң өз мақсатына жетті.

Жұмыс интерактивті оқу әдісімен жүргізілді. ҚММУ тәжірибиелік орталықта  тыңдаушыларға жоғарғы технологиялық манекен Sim Men, обструктивті синдромды басу, ларингоспазм, жүректік-өкпелік  реанимация, ЭКГ түсіру әдісі, арқылы тәжірибиелік дағдыларын шынайы түрде нығайтты.

Мастер - кластың соңында тыңдаушылар шұғыл жағдайларда инновациалық диагностикалық әдістерімен және шұғыл көмек көрсету; ауруханаға дейінгі кезеңдегі жіті кардиологиялық жағдайларда . шұғыл көмек көрсету шаралар ұстаным принциптерінде.

№1 жедел және кідіріссіз медициналық көмек кафедрасы