« Аспапты музыканың жауһарлары» музыкалық сағаты

18 Қараша 2014

2014 жылдың 25 қазан айында №7 жатақханада 1-080,1-073,1-019,1-017 топтарының топ жетекшілері К.Н.Жумакаева, З.Т. Абдуллина, А.Ж.Сыдыкова мен А.Е.Рахимбекованың ұйымдастыруымен «Аспапты музыканың жауһарлары» атты музыкалық сағат өткізілді.

Аталған іс-шараға декан орынбасарлары: Такуадина Алия Ибрагимовна мен Жакентаева Макпал Сабитовна қатысты.

Музыкалық сағатты топ жетекшісі Жумакаева Сауле Нығметовна ашты.

Аспапты музыка- адам дауысының қатысуынсыз музыкалық аспаптарда орындау үшін берілген музыка. Музыка адам өмірінде үлкен рөлге ие, сондықтан музыкада ғана үндестік бар.

1-079 тобының студенттері Ауканова Айгерім мен Ауканова Алуа берілген іс-шараның жүргізушілері болып, келесі композиторлардың 10 таныстырылымдары мен бейне туындыларын тыңдармандарға паш етті:

·  Сейфуллин Жолбарыс – қазақ әншісі және композитор. «Хафиз» шығармасы

·  Э́ннио Моррико́не -танымал италияндық композитор, аранжировщик және дирижер. «Thewindtheshout» шығармасы

·  Фаусто Папетти - италияндық альттік саксофонист. «Emanuelleи Feelings»

·  Франсис Гойя - бельгиялық гитарист және композитор. «Lovestory» шығармасы

·  Джеймс Ласт - неміс композиторы, аранжировщик және дирижер. «TheLonelySherherd» шығармасы

·  Мише́ль Жан Легра́н - француз композиторы, пианист, аранжировщик, дирижер және әнші. «Parapluies de cherbourg» шығармасы

·  Поль Мориа́ - француз композиторы, аранжировщик және дирижер.

«Indianheat, Alonette» 2 шығарма

·  Stefan Nikolas - американ композиторы, саксофонист және дирижер.

«Womaninlove» шығармасы

Музыкалық сағат жетекшілік топтардан құралған студенттердің орындауындағы кішігірім мерекелік кешпен аяқталды.

Такуадина Алия Ибрагимовна

Жакентаева Макпал Сабитовна