10-шы AHLA халықаралық конференцияcs

21 Мамыр 2024

Денсаулық сақтау сауаттылығы бойынша 10-шы AHLA халықаралық конференциясындағы сәтті баяндама

Информатика және биостатистика кафедрасының қауымдастырылған профессоры және қазақстандық студенттердің денсаулық сауаттылығын зерттеу жобасының жетекшісі Такуадина Алия Вьетнам елінің Хошимин қаласында (12-15 мамыр, 2024 ж.) өткен 10-шы AHLA денсаулық сақтау сауаттылығы бойынша халықаралық конференциясына қатысып, денсаулық сақтау сауаттылығы саласына өз үлесін қосты.

Ол «Assessment of health literacy level among Kazakhstan students according to the field of study» тақырыбында баяндама жасады. Бұл жұмыс AP19679263 гранты бойынша қаржыландырылған ғылыми жоба аясында жүзеге асырылды. Жобаның мақсаты – қазақстандық студенттердің денсаулық сауаттылығы туралы түсінігін арттыру. Қазақстанның осы маңызды саладағы қадамдары мен жетістіктерін көрсететін тұсаукесері үлкен қызығушылықпен қабылданды.

Бұл конференция ғылыми әріптестіктің дамуына ықпал етті. Біз Филиппин, Индонезия және Вьетнамдағы әріптестермен әлеуетті ынтымақтастықты, сондай-ақ доктор Такуадина мен оның командасының жұмысынан шабыт алған алдағы іс-шараларға шақыруды құптаймыз. Біз ҚМУ Қоғамдық денсаулық сақтау командасына елеулі үлестері мен қолдаулары үшін алғыс айтқымыз келеді.

Бұл жобаның кейбір нәтижелері https://doi.org/10.3390/healthcare12090907 сілтемесі бойынша таба аласыздар, сондай-ақ жақын уақытта жобаның өзге де маңызды қорытындылары жарияланатын болады.

#AHLA #HealthLiteracy #KMU #PublicHealth